коцкање возраст во канзас сити

легендите казино концерт за седење табелата

М Одморалиште ја затвори својата 14-табела покер соба минатата недела за да се направи простор за дополнителни слот машини кои ќе се користат за турнир игра коцкање возраст во канзас сити. Rina Фостер, а spokeswoman за казино, рече вработени раселени од страна на затворање беа понудени други работни места, иако таа не бев сигурен колку се пресели во нови позиции.М Одморалиште е во сопственост на Penn National Игри.Таа рече простор распоред е се уште се реконфигурираат и М Одморалиште има не е утврдена како многу слот машини ќе се движат во просторот.Фостер, рече на имотот клиенти сакав подобро место за слот за турнири легендите казино настан центар слики. "Во моментов турнири се одржуваат во ballroom и со нова област, гости ќе бидат во можност да игра на нашиот кат со подобар пристап до нашата убавини и лесен пристап до само-паркирање," Фостер, рече.М Одморалиште уште се планира да биде домаќин на сопствени покер настани, како што Холивуд Отворен Покер, која се одржа на крајот на јуни.На $500,000 турнир настапуваат играчи кои се квалификувани во Penn National својства низ U легендите казино настан центар за седење табелата. турнирот се одржа во М Одморалиште конвенција област.Фостер, рече следната година Холивуд Покер Отворен е веќе се планирани за М Одморалиште. легендите казино концерт за седење табелата.