Mhw екстра слотови 3 материјали

ако се оди на сите во покер

Републикански претседателски wannabe Марко Рубио, предложи тој би поддршка на покер carveout од сојузниот онлајн коцкање забрана, но тоа визија не е споделен со пари мажи зад законот.Во текот на викендот, Лас Вегас Преглед Весник цитиран од Q&A на Флорида сенаторот имаше со хартија е уреднички одбор, во која тој предложи покер би можеле да бидат ослободени од Враќање на Америка Жица Акт (RAWA), федералната регулатива со која ќе се забрани повеќето форми на онлајн коцкање во сад.Рубио, кој е потпишан на како ко-спонзор кога Сенатот верзија на RAWA беше воведен од страна на Сен mhw екстра слотови 3 материјали. Линдзи Греам (R-SC) во јуни, мислење дека имало "елемент на вештина" поврзани со покер "во споредба со само еден слот машина онлајн", и тоа беше она што "се разликува [покер] малку." Сенаторот е комуникации директор подоцна се потврди Рубио е покер став.Но Рубио, очигледно не успеа да се провери со Лас Вегас Песоци претседател Шелдон Adelson, вистинската сила зад RAWA, кој е опишан покер како еден од "повеќето зависност игри" може да играат онлајн.Енди Abboud, Adelson е точка човек на сите нешта RAWA, изјави LVRJ дека "може да се има различни мислења од ко-спонзори, но навистина не постои било каков притисок за [покер carveout]." Рубио, најверојатно, ќе се заузда својата про-покер јазик во иднина интервјуа.Сенаторот е меѓу hopefuls обидувајќи се да го победи на Доналд Трамп за републиканската партија за претседателските номинација и Adelson е еден од републиканската партија е топ донатори mhw екстра слотови 3 реткост 10. Adelson ги има исполнето постојано со Рубио во текот на тековната кампања, но досега одби да ја даде својата одобрување на одреден кандидат.Време е да се стави долу на шише за вода и пијат Шелдон е Kool-aid, Марко mhw екстра слотови 3 реткост 11. ADELSON ЛОБИСТ ВО ЛИНИЈА за ДА СТАНЕ ВРВЕН ПОМОШНИК НА РЕПУБЛИКАНСКАТА POL Rep ако се оди на сите во покер.
Пол Рајан (R-WI) е поранешен заменик-претседателски кандидат, но не е меѓу тековната култура на републиканската партија за претседателските hopefuls.Сепак, тој е frontrunner да го замени Џон Бонер како Говорник на Куќата и, во понеделникот, Рајан име Дејвид Hoppe, сојузниот лобист со врски да Adelson е Коалиција да се Запре Интернет Коцкање (CSIG), како и неговиот нов шеф на персоналот.Во април, Hoppe се приклучи Squire Patton Boggs како и неговиот постар политички советник ако најдете пари оставени на слот машина може да ти го земе. Hoppe порано служел како шеф на персоналот на поранешниот Сенатот Мнозинство Лидер Трент Lott, друг Squire Patton Boggs директорот.Според лобирање откривање евиденција, Squire Patton Boggs е платена $180к од јули да им помогнам CSIG агендата на сојузниот политичари.Ниту Сенатот, ниту Куќа верзија на RAWA се верува дека имаат многу се надевам дека на поминување, но тоа не е запирање на Adelson е анти-онлајн сојузници од следење на појавите.Претходно овој месец, на адвокати општи од Мисури и Јужна Каролина ко-потпиша писмо до своите колеги во други држави и да се планираат лидери ги повика нив да не се откажат добра борба против онлајн коцкање.Слична писмо минатата година ова предизвика на потписи на 15 адвокати воопшто, и динамичното дуо се даваат сојузници до петок да се регистрирате за да оваа година верзија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ако може да се покер лице.