Soboba казино од мојата локација

чување на покер лице на работа

Едвај меморија, приказни за тоа е кажано во hushed ѕвонење на помладата генерација, holograms играше за потсетиме, посебен сегмент од Cirque де Soleil по трапец уметници, jugglers, танчери, манипулатори на делови од телото, магионичари и сите други се врши...тоа ќе се нарекува "Говор", а публиката ќе gasp.Можеби 20-30 години од сега, но тоа доаѓа.Луѓето не зборуваат многу едни на други било подолго.Тие e-mail и текст, преноси на Библиските должина надолу еден збор.Тоа е викенд во Њујорк и две од моите неверојатна granddaughters се приклучи ни за викенд, вооружени со мобилни оружје.Тоа е, по сите, она што тие се.На нивните палци се движат со брзина на светлината и се завидувам на астронаутите и jet fighter пилоти.Кога го прашав Сиднеј и Marissa, две од моите многу внука, што тие прават тоа беше толку важно, тие брзо и нешто учтиво, макар и малку страшна, дека тие се зборува!Не texting, не комуникација, не e-пошта...само се зборува!Овие се исто девојки кои го собори со смеа и страв кога реков дека јас еднаш, како млад во Њујорк, мораше да дојде и до промена на каналот на нашата ТЕЛЕВИЗОР.Јас одржи надвор опишување на "зајакот ушите" (се уште не може да дознаам зошто тие беа наречена така) и голем лупа, кои мораа да бидат сместени во предниот дел на .. soboba казино од мојата локација.

shhhhhhhh!...црна и бела слика и често мрежа лого и модел, ништо друго.Јас не сум бил во расположение да стане задник на нивните приказни од минатото, невозможно тинејџер "навистина?", како што е опишано она што им било кажано да се соученици со зрнеста слика Photoshopped на Instagram.Пред многу години, со доаѓањето на мобилен телефон, јас ... без кредит за иста во модата на Џорџ Орвел или Жил Верн ...
тоа за мојата тогаш публиката и се прогласил, "Тоа е оружје на иднината!" Тоа беше, и е.Не гениј...само foretelling неизбежна.Тоа зборува за вас, има многу податоци за тоа како вашиот лаптоп, можеби и повеќе, да се плаќа сметките, носи вашиот интернат поминува, започнува вашиот автомобил, брави вашиот дом, контакти вашиот свет, ги пренесува вашите содржини за светот во целина, доаѓаат во сите големини, ги има сите слики можете да ги преземе...од selfies на другите, мапи, времето, GPS, календар, калкулатор, глас конверзија, белешки, светло, видео записи, потсетници и да се работи на замена на гума женски удар-up кукли!!!Ако на мобилен телефон не е составен дел на вашиот бизнис и/или личен живот – каде што ќе се види во живо спортски настани – ќе живеат во една пештера во најоддалечените региони на Антарктикот.Што и да правиш, освен за одгледување на храна, хранење стадо, летање од една локација до друга, да се има interlude со вашата сакана, да останете бремени и одгледување на деца, телефонот сега може да има 401K на свој (во дела), и бебето деца (наскоро да дојде).Мобилниот телефон стана дел од семејството.Нема магија за тоа, не Аристотел-како зборови или мудрост.Мобилниот телефон е да се биде дел и парцела на сè што се прави во светот на бизнисот до денес, универзумот на игри.Тоа е елементот што треба да биде инклузивно на секој планирање сесија, секој деловен состанок преглед за да се утврди дали ќе се прави се што може за да се успее.Мора да се види она што на конкурсот се прави и подобрување на тоа.Мора да го поставите на темпото и, кога другите се израмни да...имитираат она што сте го стави натаму...можете да одат на следното ниво.Тоа е бескраен, предизвикот никогаш не запира.Е оваа проповед-ви се допаѓа?Може да биде.Мотивационата?Се разбира.Тоа е појадок мора секое утро, го отсекува и туш ќе се земе, на облека што не, семејството ти се јавам свој и го заштити до смрт, "работ", може да се постигне во текот на натпреварот...и ги прошируваат секој ден.Прошетај по улица на секој голем град, одете во лобира од најдобрите хотели во градот, со поглед низ метрото/подземна станица и да ми кажете колку многу јавни плати телефони ќе го видите.Тие ќе бидат најдобро се користи како слот машини кои се застарени и само продолжи да се врати на пари депонирани секој пат...ништо освоено, но ништо не изгуби било.Добар начин за да се игра.Најдете еден и имате колекторот е објект, расте во вредност секој ден.Знам без вашиот ми кажуваше, дека ќе се фокусира на мобилни апликации и користи.Разберат, но не и аплауз.Тоа е како убава жена која не ја искористи својата од Бога дадена "средства" за целосна предност и само го гледа животот, и конкуренција, се помине нејзината страна.Расте, се прошири иновираат, да креираат, експеримент, се посвети на персоналот на проширување, да учат и да се извршуваат секојдневно, за да се покријат и да се знае пазари, каде што експериментирање и усовршување се спроведува.Мобилниот телефон е оружје што може, ќе, се запишува разликата во вашиот раст, иднина, вредност, раст и предвремено пензионирање.Мислам дека вие го знаете сите, да се справи со тоа, фатете широчината и обемот на тоа, не многу повеќе може да се каже, или се предава?Погоди повторно.Дека ветре само чувствував е конкуренцијата летаат од.За Мики Чарлс... Додека адвокат од обука, Мики е позадината вклучува широк спектар на интереси, вклучувајќи весник синдикална, ток-шоу домаќин, функција editor/телекомуникации да патуваат, panelist, модератор и претседател на конференции ширум светот.Тој е пионер во audiotex индустрија и е Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Спортски Мрежа, www.sportsnetwork.com, меѓународен реално време спортски жица услуга со клиенти низ Северна Америка и Европа.Од неодамна, тој и неговата сопруга, Roz, пронајдовме www.oldernotdead.com фокусирани за бебе boomer генерација и premised по поговорка дека "Ти си само постарите.Не сте мртви." Овој пазар е 75 милиони силна, расте по стапка од 10.000 ден како најбрзо растечка демографска онлајн, претставуваат над 25% од населението, 65% од нето вредност на сите НАС домаќинства и над $2 трилиони во расположливиот доход.Тој беше гостин на бројот на мрежата и кабел покажува и е автор на многубројни статии и карактеристики со кои се проширува на комуникација индустрија, игри, патување, радио и телевизија, цртани филмови и хумор.Тој и спортинг њуз беа насловната приказна (фото избрана) на Спортски Активиран Интернет списание в.д следење на joneses слот машина. прашање – јануари, 2011.. kegunaan batu akik блек џек.

https://www.sportsactivated.com/Magazine Мики беше избрана на Кинеската мрежа ТВ (NYFP) во јули 2012 година, по функција парче во него, во Fortunelife (Кина издание) во јануари, 2012 чување на покер лице на работа. Тој создал Валтер Payton Награда, Еди Робинсон Трофеј, Buck Buchanan Награда и Џери Рајс, Награда за колеџ фудбал е FCS Поделба (порано IAA) со Payton се најпрестижните и баран награда во колеџ фудбал, освен Heisman.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre каде е казино во stardew долина.