како да се мијат покер чипови

сплит тенџере правила на texas holdem

На Невада Игри Комисија одобрен MGM Места Меѓународни онлајн покер оператор лиценца примена во четвртокот.Комисијата, исто така, се одобрени интерактивни услуги лиценца апликации од софтвер облека Z4Poker и играч за верификација на облека КАМЕРИ. MGM, изјави комесари тоа, има намера да лансира бесплатно-се игра онлајн покер сајт на почетокот на новата година, додека таа чека за регулатори да оган на вистински пари, почнувајќи пиштол како да се мијат покер чипови. MGM е онлајн покер партнерите во заедничките вложувања Бојд Игри примени слични одобрување од Комисијата минатиот месец.Третиот член на заеднички потфат, пан-Европската онлајн коцкање оператор Bwin.партија дигитална забава, се очекува да добие расправа со Невада регулатори за својата интерактивна покер обезбедувач на услуги лиценца апликација некаде на почетокот на следната година како да се види блек џек reddit. CardPlayer е Брајан Pempus цитира комесарот на Џон Моран, велејќи Bwin.партија ќе "веројатно" се одобрени, но Лас Вегас Преглед-Списанието е Хауард Stutz, кои живеат-испратила четврток расправа, рече комесари изјави дека само затоа што MGM и Бојд имаше расчисти своите пречки не гарантира Bwin.страна ќе направи исто така. 'Avast вие брис и/или сива пазари, се подготвуваат да се качиме!'БЕЛГИЈА LABELS BWIN.ПАРТИЈАТА ПОВЕЌЕТО АГРЕСИВНИ НЕЛЕГАЛНО ОПЕРАТОР " Без сомнение Невада комесари беа свесни на Белгискиот властите притвор во вторникот на Bwin.партија ко-ДИРЕКТОР на Норберт Teufelberger за време на неговиот неблагоразумен посета на земјата чии закони неговата компанија така flagrantly disregards.Додека Bwin.партијата тврди дека таа "е секогаш постапувал во согласност со важечките закони," тоа не е мислење дели од страна на Белгискиот Игри Комисија (BGC) правен советник Петар Naessens, кои се опишани во компанија како "не е само најголемиот, но исто така на повеќето агресивни нелегално оператор во Белгија." Naessens кажано GamblingCompliance дека другите 50 или па оператори на BGC е црната листа треба не мора да е стравот дека некој посета на Брисел би можело да резултира во своето битие clapped во песна сплит тенџере во покер раце. "Ние нема да ги превземете истите мерки против други извршни директори ако нивните компании не се праќа порака до сите дека тие прават нешто совршено легално во Белгија и не се продолжува за привлекување Белгиски играчи." Ако Naessens' агресивни дијагноза е точна, Teufelberger е посета на Брисел може да се наменети за да ѕиркаат Белгискиот beehive со стап со цел да предизвикуваат overreaction од страна на Белгискиот органи, кои (се надевам) ќе биде проследено со дејствие од Европската Комисија, претставници.Индустриски групи, како Далечинскиот Коцкање Асоцијација и Европската Игри на среќа и Обложување Асоцијација се повикуваат на ЕК за забрзување на долгогодишната истрага на земјите членки на европската унија чии игри политики не mesh со желби на оператори.Сепак, во исто Одговорен Игри Ден confab во која Teufelberger беше уапсен, ЕК "online и поштенски услуги" службен Вернер Stengg кажано делегати неговиот тим беше прават она што тие би можеле со ограничена работна сила и затоа претстојното промени не беа во картички.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сплит тенџере правила на texas holdem.