Stardew долина најдобри слот машина

кралот камила слот машина упатство

Стивен Graner го порази Швеѓанец Антон Bertilsson, во главите-up акција, да се фати €969,000 првата награда на Европската Покер Турнеја Главниот Настан во Прага; прв пат Американската има некогаш сте се одигра во Европската Покер Турнеја Главниот Настан.Што од една година на сметавме дека тоа е за Американските Стивен Graner.Тој успешно го отвори својот пат низ областа на 7,977 учесници, за да се заврши шести во Светската Серија на Покер (WSOP) Милионер Одлуки во текот на летото, и на тој има само освои најголем Европската Покер Турнеја (EPT) Прага Главниот Настан во својата историја.Доста неверојатно, Graner беше пуштена во неговата прва EPT Главниот Настан кога, според PokerNews во Живо на Известување на Блог, тој 'мелени конечната табела.' Рекорд областа на 1,107 учесници создаде монструозниот првата награда од $1.2 m, и дека сега се седи во банкарска сметка на Graner, по победата на Швеѓанец Антон Bertilsson во главите-up постапка stardew долина најдобри слот машина. Graner влезе во последниот ден како чип лидер, и што зеде пет часа да го зграби сите нив.Првиот играч да го напушти конечна табела партија без партија попер беше единствениот играч способен за повторување на 'двојно' подвиг на Вики Coren Мичел.Реми Castaignon беше EPT9 Deauville победник, но тој ќе падне краток во седмиот, по неговото [7d] [6d] налетав на Антон Bertilsson е [Како] [Та] во сите-во пред пораз ситуација – десет на flop поставување на цемент за ова.Поранешниот Азија Покер Турнеја (АПТ) Macau Главниот Настан тркач нагоре, Bjorn Wiesler, беше следната надвор од вратата по неговиот џеб nines изгубени флип против ace-цар-одговара на тоа дека човекот Graner.Улогите ќе се укине како Симон Mattson ќе изгуби надвор да Graner во флип.Овој пат Американската држи џеб пар, и тој успешно evaded и кец на десетка, и џек, како што тој доби својот прв вкус на шведската крв.Тоа нема да биде голем конечна табела без присуство на германски, и ова беше една не се разликува; поранешна Estrellas Покер Турнеја 5 Валенсија Главниот Настан победник, Фабио Sperling, по завршувањето на четвртото по неговиот џеб sixes се стрча во џеб aces на Bertilsson.На Швеѓанец тогаш ќе помине hatchet да Graner, и тој ќе ја урне врз вратот на Џонатан Вонг џеб приклучоци за докажување премногу силна за џеб treys.Главите-up средба беше lopsided афера со Graner држи 28.9 м чипови наспроти Bertilsson е м 4.3.На Швеѓанец не успеа рана удвојување – кога неговиот ace-десет се наоѓаат помош на табла за да се надминат Graner е џеб седум – но џеб четири конечно ќе се најде начин преку [Кс] [5c] и Graner беше прогласена за конечниот крај шеф stardew долина американ пустината казино. EPT Прага Главниот Настан Конечна Табела Резултати 1.Стивен Graner – €969,000 2.Антон Bertilsson – €582,720 3.Џонатан Вонг – €410,190 4.Фабио Sperling – €308,180 5.Симон Mattsson – $235,700 6 кралот камила слот машина за продажба. Bjorn Wiesler – $172,340 7.Реми Castaignon – $129,390 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кралот камила слот машина упатство.