Juegos покер texas holdem дневници

1603 блек џек д-р круг рок tx

Full Tilt искуство светла точка во сообраќајот броеви по донесување на големо се промени во насока на нивните рекреативни играч модел, но сето тоа е дел од планот според Доминик Mansour.Онлајн покер соби се соочи со истите стари прашање, "Како може да се добие покер играчи да ни се допаѓа и да игра на нашиот сајт?Јас мислам дека тие треба да бидат претставувајќи различни прашање: "Зошто треба да покер играчи ни се допаѓа и сакате да се игра на нашиот сајт?" Никогаш немој да кажете му на вашето дете дека победа не е сè.Тоа е crock на срање.Тоа е биолошка.Победа поттикнува алхемијата на чувствуваат добро хемикалии кои се видиме бие заедно како Tigger, не влечење брадата на теренот како Eeyore.Ако не победат, тогаш ќе загубите.Ако се чувствуваат големо кога ќе се победи, тогаш животот смрди кога ќе изгуби.Мојот вовед во онлајн покер е игра на парични игри на partypoker.Светот Покер Турнеја (WPT) зграпчи почетна внимание, и игра во мојот локален паб продолжи тоа.Јас депонирани пари на сајтот.Изгубив сето тоа.Јас депонирани, некои повеќе.Изгубив сето тоа.Секој пат кога изгубив, ми уживање влоши.Тоа стана повеќе за одредување на проблемот, а не уживање во мое време на сајтот.Јас се преселив на Full Tilt Покер.Јас депонирани некои пари.Јас победив.Тогаш јас нема некои повеќе.Јас водев победа.Јас бев среќен.Јас го сакав овој сајт.Потоа изгубив.Изгубив некои повеќе.Изгубив сето тоа.Јас депонирани пари немав.Јас загуби дека да.Некој ми кажа дека PKR беше мека.Јас депонирани пари.Јас победив.Јас освои повторно.Јас изградена до пристоен bankroll.Јас се сеќавам со нетрпение очекувам да ми дена мелење на PKR.Јас бев да се има забава на ден.Потоа, еден ден би имале несогласувања.Како petulant дете јас отстранети моите пари ветувајќи дека ќе никогаш да се вратат.Јас не играат парични игри онлајн повеќе.Јас ги изгубите сите на време.Јас не уживаат во нив, бидејќи на тоа.Постои хиерархија во светот.Гордост.Сакам да биде подобро отколку на сите во сè.Тоа не е свесен прашање.Тоа е суб-свесни.Знам дека ова затоа што јас се чувствувам ова.Да се навратам на почетното прашање: "Зошто треба да покер играчи ни се допаѓа и сакате да се игра на нашиот сајт?" Ова е како пица со многу toppings, но јас се чувствувам во сос од домати и база е да се има забава и да не губат многу пари.Мислам дека две од нив се неразделно поврзани.Како риба и чипс.Јас се користат да се види светот на онлајн покер преку црвена, бела и црна магла.Јас би сакал да се вратам, но јас би сакал овие два проблеми се реши прво.Ми се допаѓа пристап дека Full Tilt има направено.Тие се отстрануваат главите-up натпревари и nosebleed удели, тие се зголемија за минимум buy-in-40bb, и воведе 30-минута часовникот и го ограничуваат бројот на табела размена.Тие беа како една млада жена го носи премногу make up.Наскоро ќе се види вистинската убавина, како тие да се земе парче од алкохол памук натопени и избрише сето тоа исклучување.Иако тоа е точно дека готовина игра analytics се забележа пад во сообраќајот, тоа не е ништо за да биде прекумерно загрижени за.Мисијата е да се обезбеди забава и уживање на рекреативни играчи кои ќе се утврди дека забава и уживање на друго место.Капка во сообраќајот е дел од стратегијата да се добие од А до Ш ќе се допре до архитект на овој нов дизајн, Full Tilt е Управниот Директор, Доминик Mansour, и тоа е она што тој имаше да каже: "Full Tilt има отстранети голем број на различни игри.Нашиот фокус останува на создавање на здрава економија, со еден помал вештина јаз.Некои се намалува во сообраќајот беа неизбежни и се очекува во краток рок.Ние сме агресивно спроведување на промени, а со цел да се врати во раст ние се очекуваат на краток рок пад во готовина игра сообраќај.На долг рок, ние веруваме дека прстен игра промени ќе се направи игра лесен и пристапен, и на ниво на полето за играње за играчи на сите покер нивоа на вештини." Важно е дека луѓето веруваат во Full Tilt е нова приказна, но дека не може да се случи, освен ако Full Tilt ви даде нешто да се верува во.Нивото на акција на која што и тие се обезбедува доверба и верување дека тие се смртоносни сериозни во врска со остварувањето на својата мисија.Тоа е зошто тие се на пила до лоби редизајнирање и не еден пар ножици.Имаше време кога секој беше во такво брзање.Моменталната мода е mindfulness juegos покер texas holdem дневници. Eckhart Tolle е зголемен, како што се толку инспиративни, како Elon Мошус.Студ fuck out чини да се биде новото мото на живот.Најумен компании го признае тоа.Тие студ ебам надвор, тие се stranglehold на нивниот фокус, брзи победи се фрлаат во корпа, и вредност е сè како што се нивните време должно да пронајдат како да се реши нивниот клиент проблемите.Како ние да се обезбеди уживање, и да се обезбеди дека луѓето не ги губи сите свои пари?Кога ќе се стави £20 забелешка во слот машина, јас не сум очекуваат да победи.Јас имам надеж, но без очекување.Смисла на очекување јас се генерира зуи.Знам полошо случај сценарио е дека јас ја изгуби £20 texas holdem poker карти за играње austeilen. Тоа е многу веројатно дека сите ми се врти ќе се сврти кон срање.Јас ќе победи на некои, тогаш изгуби некои, и на крајот изгуби многу.Јас одиме подалеку среќни.Како се чувствувам кога ќе се игра онлајн покер?Како не сакам да се чувствувам кога ќе се игра онлајн покер?Ако секој е далеку подобри од мене, а потоа јас ќе го изгуби моите пари.Разликата помеѓу покер и slots е гладијаторски.Тоа е за уништување, мене наспроти светот.Сакам да играат овие suckers како trombone.Кога ќе се изгуби се чувствувам како кригла.Ме направи херој, но направете го тоа во автентичен начин.Помогни ми да се чувствувам како победник.Ако се чувствувам како да сум шанси, ако околината не е толку опасна тогаш јас ќе уживаат во искуството.Јас дури и се врати.Значи целокупната ми се допаѓа Full Tilt визијата.Светла точка во сообраќајот беше неизбежна.Сега мислам дека очекуваме да некој утописки иднина, кога сајтот е микс е 95% рекреативни играчи.Како многу забавно дека ќе биде?Јас ќе ја напушти оваа мала проповед со еден збор на претпазливост 1650 s казино д-р laughlin невада 89029. "Во преполната пазарот совпаѓањето е неуспех.Во зафатен пазар, не стои надвор е исто како да се биде невидлив." Сетх Godin.Кога Jonas Odman прв го воведе Рекреативни Играч Модел назад во деновите кога луѓето се шетаат со Walkman е, неговиот модел стоеше надвор, толку многу што луѓето го фрлил стапови и камења по неа.Денес, денар има одбиено.Секој е создавање на една иста работа.Тие се вклучите во.Ова не е работа за мене.Не треба некој да биде zigging додека сите други се zagging?Што друго се што недостасува?Кој ќе најде за прв пат?Тоа ќе биде Full Tilt?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 1603 блек џек д-р круг рок tx.