покер маси и дилери за изнајмување

начин да се оди слободни слотови

Eldorado Одморалишта, Inc покер маси и дилери за изнајмување.
(NASDAQ: ERI) објави во понеделникот дека таа планира да се инвестира повеќе од $50 милиони евра во подобрувања на својот трио од казината кои се простираат осум град блокови во центарот на Рено.Моменти на реинвестирање за Eldorado Рено, Сребро Наследство, и Циркус Циркус Рено вклучува реновирање на преку 4.100 соби за гости, казина, надградби, и на храна и пијалаци надградби за секоја од трите места, како и нов целосна услуга луксузни спа за Eldorado.Покрај тоа, Сребро Наследство и Циркус Циркус Рено ќе добие подобрувања на нивната раса и спортски книги, како и, според PR Newswire.Компанијата е мастер план за три поврзани својства е да биде постепено во текот на три години, со почеток во четвртиот квартал од 2016 година покер маси во мериленд во живо казино. Од јули, повеќе од 13 градежни дозволи се поднесени со Град на Рено од три казина во центарот на градот.Претседателот и Главен Извршен Директор на Eldorado, Гери Carano, рече, "Центарот на Рено е ренесансата и повторно појавување како жив растечка економија е извонреден и како водечки игри и поднесувањето на операторот на пазарот Eldorado Установи е и ќе продолжи да има корист од зголемената економски, туристички и локалните активност," според објавување на вестите.На потег од страна на Eldorado Установи доаѓа на петиците на објавувањето минатата недела дека тоа потпиша $1.7 милијарди договор за да се стекнат ривал Isle на Capri Казина Incorporated.Договорот вклучува $929 милиони на долгот со долгорочен карактер кои се чуваат од страна на компанијата и на нејзините подружници.Трансакцијата, кој се очекува да биде завршен во втората половина на 2017, ќе додадете 13 својства на компанијата портфолио.На Рено-базирана компанија предводена од семејството патријархот и основач Не Carano поседува и управува седум својства во пет држави, вклучувајќи го и на Eldorado Одморалиште Казино, Eldorado Одморалиште Казино во Shreveport, ЛА; Eldorado Игри Scioto Падови во Колумбо, О; Mountaineer Казино тркачката патека & Resort во Chester, WV; и Presque Isle Падови & Casino во Erie, PA.Сребро Наследство и Циркус Циркус Рено биле стекнати од страна на компанијата во падот на 2015 година. покер tableau push или fold.