кога не блек џек излезе

гроздобер коцкање центар крстозбор поим

Во бејзбол, тоа е често, рече дека catchers направи најдобрите менаџери кога не блек џек излезе. Catchers контрола на играта на теренот и се вклучени во голем број клучни одлуки.М Одморалиште Претседателот Ентони Marnell III разбира концептот.На standout средно училиште catcher во Епископ Gorman, Marnell продолжи да игра колегиум безбол на Универзитетот во Аризона.Тој беше изработен од страна на Сан Диего Padres во 1995 година и одигра три години на помали бејзбол лига пред повреди заврши својата кратка кариера.Синот на казино зграда пионер Тони Marnell II, помладите Marnell најде успех исклучување на безбол дијамант во бизнис.Тој помогна да се отвори Рио, кој бил изграден од страна на својот татко, пред казино беше купена од страна на Harrah ' s Забава кога не блек џек bouvier умре. Marnell беше вклучен во технолошките компании, пред да се вратат на игри.Во 2009 година, тој го отвори М Одморалиште, речиси $1 милијарда хотел-казино развој тој помогна дизајн.Економската криза и банката-режија реорганизација, сепак, доведе до регионална казино гигант Penn National Игри преземање на контролата на М Одморалиште во октомври 2011 година кога не binions казино блиску. Marnell го погоди справи со Пен да остане на чело на имотот како претседател.Бејзбол, тој рече, му помогна времето предизвикувачки преговори со банките.Дали вашиот атлетик напори да ви помогне во бизнисот?Бејзбол е игра на неуспех.Во бејзбол, со секој единствен на теренот, некој не успее.Ќе мора да научат да се справат со таа катастрофа.Како catcher, ти си задолжен за она што се случува, па така не можете да се откажете.Тоа искуство ми помогна во справувањето со банките.Јас никогаш не се откажа, додека таа била завршена, иако јас веројатно реализирани јас не бев случува да се победи.На крајот, ние го претворивме во позитивно искуство.М е тоа многу добро финансиски.Вие сте еден од ретките игри на директори кој е јавно да се противат на онлајн покер легализација.Зошто?Јас сум јасно се во малцинство.Јас ги разбирам тоа.Јас исто така знам коњ е веќе надвор од штала.Ова е, исто така, Ентони Marnell мислење, а не мислењето на Penn National).Мојот Број 1 загриженост е во тоа што ние се задржи ова на рацете на децата.Мојата загриженост е пристапот и како игри може да се регулира дека за пристап.Јас само сакам да знам што правиш сè што можеме за да правилно го регулираат тоа.Игри е одлична форма на забава, но што знаеме сите, тоа може да доведе до проблеми.Игри е секогаш нешто што мораше да се направи свесна одлука да го напуштите вашиот дом или град, да не оди.Која пауза за транспорт себе може да има зачувано многу луѓе и некои проблеми.Инвеститорот Крис Milam сакаше да се изгради стадион комплекс на земјиште следната M Одморалиште.Она што не ти мислам на проектот?Ние разговаравме со Крис Milam.Ние не беа голем backer, но ние бевме ангажирани.Тоа, секако, ќе имаат корист М Одморалиште.Јас мислам дека тој малку off повеќе отколку што може да се џвака.Му кажав дека ние не треба четири-стадион визија, јас мислам дека ние треба добар еден стадион визија.Пари секогаш беше прашањето.Мислам дека Крис сака да го направи тоа, но момчето има досие за повеќе предлог и не е изградена проекти од секој кој има некогаш дојде до Лас Вегас.Јас се осмелувам да кажам ова најверојатно ќе биде последниот пат кога ќе се слушне на Крис Milam како тоа се однесува на Лас Вегас развој. гроздобер коцкање центар крстозбор поим.