како да се направи да работи казино во minecraft

она што е цар на високо ниво во покер

Daniel Negreanu еднаш рече дека има толку многу пари што тој никогаш нема да биде во можност да го поминат во неговиот живот.Можам да замислам PokerStars му плаќаат добро, но јас сум сигурен дека тој ќе преживее ако тој не мора дека месечна проверка.Но тој во моментов е фатен помеѓу рок и хард место.Тој е играч кој носи неговото срце, на неговиот ракав.Тој се сеќава каде што дојде.Тој е исто така PokerStars вработен.Тој знае колку е важно тие биле за неговиот подем до слава.Тој ќе се чувствуваат чувство на лојалност кон двете страни.Јас може да се види дека тој беше wracked со гнев во текот на интервјуто како да се направи да работи казино во minecraft. Negreanu ќе биде совршен лидер на играчот синдикатот, но тој ќе мора да ја напушти PokerStars да ја преземе таа улога.Зошто треба да се мулти-милионер ги преземе за што се расправаме?Затоа што тој сака игра, тоа е предвидено од него со оние богатство.Тој не сакаше да се трошат толку многу часови во комуникацијата со сите за овој дебакл ако тоа не беше така.Она што Negreanu не може да продолжи да направите е да се обиде да ги смири двете страни.Тоа нема да се мијат.На крајот, PokerStars ќе се намали него adrift и се фрли неговите carcass во аголот со сите мртви SNE ' е.Тој е вистинскиот човек за оваа работа бидејќи на својот статус во игра и за неговите односи во рамките на PokerStars.Тоа е јасно од моја гледна точка дека Amaya bigwigs се режија наредби надолу кон средината на управување, и тие се спроведуваат без нив верувањето дека тие ќе работат.Тоа е зошто комуникација е shambles.Јас сум го видел.Нема храброст за овие промени.Не постои транспарентност она што е лејди гага покер лице значење. Тука во Виена некој некаде беше да се направат некои injudicious одлуки кога станува збор за EBITDA.Неколку месеци подоцна добив повик да се работи за Светот Покер Турнеја (WPT) во Венеција.Тоа се испостави дека јас работев од мене.Тука е компанија што ја разбираат потребата да се задржи трошоците за толку ниско, како е можно.Се чувствував како дома.Некои луѓе ќе укаже на EPT и велат дека тоа е најдобриот покер турнир во светот, бидејќи тие поминуваат повеќе пари на трошоците.Таму се оние кои ќе каже дека WPT е недостаток, бидејќи тие scrimp и scrape.Јас се согласувам со оние чувства.Меѓутоа, и двајцата треба да ги изградат подобра рамнотежа она што е цар вредност во blackjack. PokerNews ме најми, кои пак биле заразени од страна на EPT/PokerStars, за да се обезбеди покривање на настанот.Неколку месеци порано бев вработен во DB Schenker.Еден од најголемите товарни логистика компании во светот.Мојот прв впечаток на настанот беше еден од plentitude.Зошто има толку многу луѓе вработени за да се покријат игра на покер?Во моето време со ДБ Schenker имавме сите стане крал на трошоците за сечење.Моравме да преживее економската криза од 2008 година она што е цар на високо ниво во покер. Никој не се грижеше за профит.Секој имал на работното место за живот.Зошто стрес за такви generalities?Кога пристигна одлуката да privatise BR нешто апсорбирање се случи.Компании кои знаел многу малку за железнички индустрија стекнати нас.Тие виде потенцијалот да го претвори во непрофитабилни бизнис во профитабилни еден.Кога корпорацијата купува железничка компанија, можете да си замислите што би сакале да instil railwaymen во нивните клучни позиции?Како инаку тие ќе научат за водење на железничката, и, според тоа, подобрување на перформансите?Но тоа не се случи.Наместо тоа, тие ангажираат луѓе кои знаеле како да ги намалат трошоците и да се создаде импресивна EBITDA броеви.Овие компании не се заинтересирани за перформансите.Овие компании не се заинтересирани луѓе.Овие компании се заинтересирани само за профит.Интелигентните луѓе се разбере дека намалување на перформансите и намалување на работна сила моралот бавно ќе се јаде во профит.Но истите овие интелигентни луѓе знаат дека тие може да покаже импресивна EBITDA броеви пред да изгние поставува.Лидери како ова се размислува многу краток рок, а не долгорочно.Краток рок мислители не се заинтересирани за преговарање и одржување дијалог со нивните вработени, бидејќи тоа може да биде многу штетна за EBITDA.Долгорочни мислители знаат дека ова е од клучно значење за успехот на компанијата.Во моето искуство на трошоците за сечење нападот доаѓа во серија бранови.Луѓето кои не знаеја ништо за железници и традиција ќе се погледне во табели.Тие ќе се вработуваат 80/20 размислување и напад најголемите трошоци прво, проследено со зграби се што може да се менталитет.Во железничкиот индустрија, Супер Нова Елита (SNE) играчи беа локомотиви најдобрите казино во близина на сан франциско. "Промените не се започне со Amaya; ова започна откако PokerStars воспостави својата доминантна положба на пазарот.Почнавме да се види помалку промоции, помалку додаде места во sats, охрабрување на повеќе профитабилни {за PokerStars} и помалку вештите покер, итн.Тие секогаш се чинеше дека се во потрага по начини да се притисне малку повеќе надвор од системот." Рече Shakerchi најдобрите казино во близина на сиетл.

PokerStars се игра многу ефикасна игра на покер.Улогата на Daniel Negreanu имам повеќепати пишувано за потребата за формирање на играчи унија.Тоа е единствениот начин да се обединат професионални и рекреативни играчи слично.На 72 hr штрајк е прекрасна, и тоа го покажува способноста да се создаде промена брзо, но тоа не е долгорочно решение.За време на интервјуто, имало постојана препораки упатени до прекин на играчот средби помеѓу PokerStars и луѓе кои ги направи богат.Секогаш бев скептична на овие средби откако бил вклучен во еден себе кога со WPT.Тоа беше јасно дека компанијата е подготвена да го слуша играчи, но последниот збор на промени би одмор со претпријатието.Ова не е за преговори.Тоа не е дебата.Ова е усна услуга вашингтон. "Се земе 40% од возилата надвор од акција." Дојде наредба од горе.Секој човек кој не успеа во таа задача ќе биде заменет со некој друг посоодветен.Многу мал број на оние кои морале да се прават вакви драстични промени беа искусни railwaymen.Тоа создаде страв.Оние кои беа искусни беа премногу исплашени да се зборува против извршен ДИРЕКТОР и неговата војска, и така тие се наметнува преку иако тие знаеле, долг рок, тие беа осакатување на компанијата.На пониско ниво на бизнис, тоа беше катастрофа.Средниот менаџмент не сака да се појави да биде insubordinate, и така тие имиња партијата линија и се обидел да рационализација на одлуки се направени од страна на билансот на состојба мажи на врвот.Луѓето во рок лице не се имате било какви влијание на она.Ништо не чинеше да се направи смисла.Таму беше погрешна комуникација и конфузија насекаде, каде што изгледаше.Потоа уште еден бран на напади.Овој пат во режија на лично ниво.