како да се каже казино во француски

најдобри слот апликации кои се плаќаат вистински пари

Сан Мануел Бенд на Мисијата Индијанци има дадено $14 милиони евра за Claremont Дипломиран на Универзитетот во Јужна Калифорнија да се изгради истражувачки центар кој ќе биде наречен Yuhaaviatam Центар за Здравје Студии.Племето економската стабилност е во голема мера врз основа на неговите Сан Мануел Казино, кој се наоѓа во Планински, Калифорнија, некои од 60 милји источно од центарот на Лос Анџелес.И уште еднаш, племето е донирање на значителен износ на неговата игри приходи.Здравствениот центар ќе се олесни соработката меѓу Claremont истражувачи, научници, и надвор партнери за решавање здравје и благосостојба предизвици.Тоа особено ќе ги испита прашања распространети во недоволно и ранлива популација, во текот на Внатрешен Империја и Индискиот земјата како да се каже казино во француски.

"Во нашата улога како стјуардите на нашата прадедовска земја, ние ги поддржуваме нашите соседни заедници, во прилог на нашето Племе.Нашиот дар е инвестиција во иднината на здрава заедници и еден ние сме среќни да се направи", рече Сан Мануел Племенски Стол Кен Ramirez.Во ниедна држава има повеќе племенски игри од Калифорнија.Според 2018 извештај од страна на Американската Игри Асоцијација (АГА), Златна Држава има 74 племенски игри објекти.Калифорнија племенски казина поддршка речиси 125,000 работни места и достава на годишен економски влијание на околу $20 милијарди долари (во не-пандемија година).За племињата кои работат Класа III игри — маса игри и слот машини — тие мора да влезат во игри compacts со државата.Поделба на приходите исплати од таквите договори се испорача Калифорнија околу $3,5 милијарди секоја година.Сан Мануел Казино работна сила броеви 3,000 луѓе, што го прави еден од најголемите работодавачи во регионот.Сан Мануел Бенд на Мисијата Индијанци вели на својата веб-страница дека го "посветува значителни средства од игри на различни филантропија предизвикува." Оваа недела $14 милиони придонес е доказ на племето е добротворни определба.Тоа следи $9 милиони донација на UNLV угостителство и законот училишта дека племе објави во февруари.На $9 милиони се користи за да се развие програма фокусирана на племенски игри закон.Сан Мануел е еден од многуте Калифорнија племиња дека го користи неговото казино пари за поддршка на добри причини.Порано оваа есен, на Graton Rancheria Племе, сопственик и оператор на Graton Resort & Casino околу 40 милји северно од Сан Франциско, во режија $15 милиони евра за Мајчин Нации Закон и политички Центар во лос анџелес.Сан Мануел Казино кат мерки на 100.000 квадратни метри и карактеристики 5,000 слот машини и 130 табела игри.Казино е среде повеќе од половина милијарда долари експанзија дека ќе донесе 500-опременост на хотелска кула на имотот.Нови ресторани, како и од 4.000 седишта концерт простор и едно паркинг гаража со 2,200 места, се исто така во делата.Сан Мануел племе поседува и управува Мечка Извори Хотел, кој има 105 соби, но се наоѓа на неколку блокови од казино. како да се каже казино на англиски јазик.