како да се каже казино во шпански

најдобри слот апликации за ipad

Amaya Игри е marquee онлајн игри на сајт PokerStars е потпишан до Бразилскиот фудбалер Neymar Jr како да се каже казино во шпански. како својот нов амбасадор.Покрај тоа што е еден демон на теренот, Neymar е познат покер фан, рутински забавна неговиот 14.5 м Instagram следбеници со слики од тој, неговите пријатели и неговото куче 'Покер' уживање на други убава игра.

Neymar, исто така, има над 18 милиони Твитер следбеници и 51,2 m Facebook фанови, нудејќи PokerStars соодветно огромна megaphone со кои ќе се промовира својот бренд.Во правењето на огласот, Neymar истакна својата љубов на покер и тврдеше дека постигнувањето на успех на чувствува бара многу од истите вештини – ментална сила, издржливоста, трпение, смиреност и фокус – дека го направија успешна во својот ден-работа најдобри слот апликации кои се плаќаат вистински пари. (Во ред, но за среќа се обидува да ја главата настрана опасни реката картичка.) PokerStars привремениот извршен ДИРЕКТОР Мајкл Шумска се слави потпишува како дел од Ѕвездите' план за знак "мејнстрим спортисти кои сакаат да ги искористиш нивниот успех во конкурентни спортови за да се стане успешен покер играчи." Neymar се приклучува на другите Бразилски фудбалер Роналдо, тенис голема Rafa Nadal и холандски хокеј на трева капетан Фауима Moreira де Melo на PokerStars' Тим SportStars списокот.Други не-професионален покер играч signings на крајот се вклучени професионални кратко здолниште-носителите Yuiko Matsukawa најдобри слот апликации за вистински пари. Neymar ќе биде лесно да се идентификува онлајн под user ID 'neymar-jr' и тој исто така ќе биде високо видливи преку неговото учество во серија на "Славен Дуели' на Европската Покер Турнеја е 12 сезона функционирање настан во Барселона оваа август најдобри слот апликации за ipad. Amaya извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov пофали Neymar како "млад и исклучително харизматичен megastar кој сака интеракција со фановите." Baazov верува дека партнерство е "одлична можност за пазарот на играта на покер низ целиот свет и да се привлечат нови фанови." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дали зголемените орел казино имаат базен.