како да се започна во покер

kaya artemis resort & casino yorumlar

Велика БРИТАНИЈА е најновите 'големи казино" го има одреди датум за wowing нашите игри пријатели на север.Со седиште во лондон Глобалната Гејминг Вложувања (GGV) објави дека нејзиниот бренд, тепањето нови Викторија Врата на Казино во Лидс ќе има својата официјална големото отворање на 26 јануари како да се започна во покер. На 50к квадратни метри местото на одржување ќе биде третиот-најголемиот казино во велика БРИТАНИЈА и најголемиот служат на северот на Англија и во Шкотска.Новиот казино, која зафаќа горниот кат од три-приказна Викторија Портата развој, ќе се пофали 24 живеат игри маси, 140 слот машини, 75 електронски игри терминали и 100 играч на покер соба.Местото има вкупен капацитет од 1,400, со спортски бар, танцов клуб и ресторан кетеринг за секој сите gambled надвор како да се staked за покер турнири. GGV беше доделена на Лидс лиценца во 2013 година, победувајќи од останатите четири кандидати, вклучувајќи ги и колеги финалист Лидс Јунајтед Фудбалски Клуб, кој сака да се стави казино во Elland Патот е Западната Трибина.
GGV е да се справи со Лидс лиценцирање комитетот бара од неа да се направи однапред плаќање на £1m, со годишно плаќање на £450k или 4% од игри на приходи, кој е поголем како да се staked во покер. GGV исто така беше потребно да се вработат најмалку 205 полно работно време и вработените и фондот Одговорен Коцкање Форум.Местото наводно добиле над 1k работа апликации од декември и GGV има прислушувани поранешниот Гала Казино генерален директор Патрик Noakes да работат заеднички.Велика БРИТАНИЈА има проблематични односи со казина, обично посакувајќи им да бидат мали, пронаоѓа, само за членови објекти со неколку игри маси и многу мал број на слотови.Ова беше очигледно со намера да се спречи оние проблематично proles од коцкање далеку изнајмување пари, план кој очигледно отиде се занемарува кога е фиксна-шансите обложување терминали почна одгледување се допаѓа bunnies во high street обложување продавници.Тоа беше на поранешниот Труд ПРЕМИЕРОТ Тони Блер е да се види дека планот за до 40 'супер казина' беше ново изведени, но ова на крајот беше намалени до осум 'големи казино' лиценци kaya artemis resort & casino yorumlar. (Тоа е вреди да се напомене дека во Америка, каде 32-оз.пијалоци е познат како 'Голтка', игри место со само 140 слотови не се фатени мртов користење на зборот "голем" во своите маркетинг.) Сепак вие го дефинирате за тоа, велика БРИТАНИЈА полека корисниците ќе се навикнат на идејата за помалку исклучителна игри места.На Aspers група е отворена 'големи' места во Источен Лондон и Милтон Keynes и беше доделена лиценца за големо казино во Southampton во Март минатата година, победувајќи од голем број на ривалите, вклучувајќи GGV.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre kaya palazzo resort & casino / kyrenia.