правила

правила да се игра покер на коцки

Повиците се расте во Колумбија Совет да делите од $215 милиони договорот се доделува на Intralot и започнете повторно со конкурентни понуди процесот да се најде нов добавувач на услуги за округот иднина спортски обложувања операции.

Councilmembers се загрижени за перцепцијата на протекции што се задржува од одлуката на рака спортско обложување монопол на DC постојните лотарија оператор, Грција-базирани игри компанијата Intralot, додека sidestepping за јавни набавки процес.На clamor интензивираше откако беше откриено дека councilmember Џек Еванс — шампион на DC спортски обложувања законодавство, донесен минатата година — прекршено етичките правила, преку унапредување на интересите на паркинг фирма без оддавање на $50,000 за плаќање.Работи може да биде за да се добие полошо за Еванс.Минатиот петок, на неговиот Џорџтаун дом бил разрушен од страна на ФБИ.Агенти беа разгледани да поминат неколку часа за пребарување на имотот пред да замине со кутии содржи документи и компјутерска опрема.Сослушувањето на DC Советот Комитет на Целата во средата требало да биде претседаван од страна на Еванс, но долго време councilmember е одземен на многу од неговите должности, поради загриженост за својот фитнес, да ѝ служи на советот.Наместо тоа, councilmembers се користат на рочиштето да се сомневаат во мудроста на forgoing на конкурентни понуди процес — одлуката што беше направен наводно, во обид да се добие спортски обложувања и работи што е можно побрзо, така окружниот би можеле да профитираат на приходите.Но Councilman Дејвид Grosso прашање кооперанти наведени во договорот и дали нивните политички врски доведе до нивно вклучување правила. DC законот бара операторите да партнер со најмалку еден локален подизведувач, иако може да постојат малку на локална компанија може да понуди.Во 2009 година, Intralot освои договорот да работат на лотарија по партнерство со компанија наречена DC09, на субјектот утврдени со еден Емануел Bailey и регистрирана на неговата мајка куќа да научат како да се игра покер.

Bailey е бизнисмен со врски до неколку DC Councilmembers.Лотарија договор стана предмет на сојузниот големата порота истрагата, иако нема пријави биле некогаш претставки.Еванс е наводно да имаат линкови до лобирање фирма која DC09 вбројува меѓу своите клиенти правила за игра на покер. Bailey е повторно се наведени како подизведувач на спортски обложувања договорот, како што е право на фирма, тој ангажирал да лобира за спортско обложување во ВАШИНГТОН правила да се игра покер на коцки. "Сега можеме да видиме договор пред нас содржи кооперанти дури и повеќе значајни политички врски и сиромашните песна на рекорди...", рече Grosso, како што е соопштено од страна на локалната радио станица WTOP.Сепак, ние не знаеме за што кооперанти' домет на работа ќе биде или колку тие ќе се плати, бидејќи тоа е уапсено од страна на јавноста.Ова се уште reeks на плати-за-игра, уште повеќе сега отколку пред тоа." Во меѓувреме, Councilmember Џон Реј во прашање Intralot финансиски перформанси нова онлајн казино сајтови на велика британија. "Колку пари е тоа чини областа за финансирање на овој многу слаба финансиска компанија?", се прашува тој, како што е соопштено од страна на Правни Спортски Извештај нова онлајн казино велика британија без депозит бонус. Ако сте научиле пензионирање одбор беше инвестирање на вашите пари во Intralot, ќе ви биде среќен?Ќе ти го купат Intralot акции?Ако одговорот на тоа не е, зошто би ти побара окружниот даночните обврзници да ги инвестира своите пари во Intralot? "Г-дин Претседател, треба да се земе сериозно се погледне на овој договор," додаде тој.На последната дебата на договорот е закажана за 9 јули. нова онлајн казино јужна африка.