индиго небото у казино.s. 60 wyandotte ред

265 блек џек патот trussville ал

Ајде да се погледне назад на врвот онлајн игри на приказни на изминатата недела и неколку може да имате пропуштени со нашите неделни онлајн игри вести повториме.Имавме гостин соработник, Paddy Power ОПТИМИЗАЦИЈА специјалист Рајан Murton ни даде детален изглед на Google pagerank и тој прашања неговото значење во компанијата стратегија ОПТИМИЗАЦИЈА.Ако сте индустриски професионални и сакате вашиот глас да се чуе, ние сме во потрага за гости соработници.Тоа е одличен начин да се подигне вашиот профил и да ги споделите вашето знаење со онлајн коцкање индустрија.На Entraction Покер Мрежа има повлече од пет земји, Канада, Израел, Русија, Норвешка и Турција.Џејми Hinks изгледа на можната причина зошто Entraction се откажува на некои високо профитабилни пазари.Предмет: Покер, кои се покажаа себе си како солидна извор за покер вести сугерираше дека САД Одделот за Правда може да биде таргетирање на Merge Покер Мрежа.Овие извештаи се само гласините во овој момент, но доколку постои каква било вистина во гласините, тоа може да биде повеќе лоши вести за покер компании на Merge Network како што Jen Ларсон е Кодот за Покер.Ларсон е отворено прашање оваа недела за тоа колку таа навистина знаеле за мамење скандал со вклучување на поранешниот Заклучување на Покер Про Хозе "Girah" Македонско.Се виртуелна валута во иднина во светот на онлајн плаќања?Социјални игри гиганти Zynga и Facebook мислат така индиго небото у казино.s. 60 wyandotte ред.

Full Tilt Покер има за нивниот слух со Коцкање Контрола на Комисија на Alderney турка назад четири дена до 19 септември, само доволно време за уште една тужба.Овој пат тоа е Канадски покер играчи кои се преземањето a class action lawsuit against Full Tilt Покер.Канаѓаните не се имале пристап до нивните пари бидејќи Alderney влечат FTP е лиценца на 29 јуни 2615 запад казино патот еверет wa. BetFred освои наддавање да го преземе Tote назад во јуни, но стекнување дојде под некои надзор.Велика БРИТАНИЈА Канцеларија за Фер Тргување е во потрага во Tote стекнување како тие се загрижени тоа би можело да има негативно влијание врз конкурентноста на индустријата за игри 260 казино вози farmingdale њу џерси.
BetFair беше во вестите неколку пати оваа недела, прво тие беа смирувачко корисниците дека нивните лични информации не е компромитиран по хакирање инцидентот.Тогаш тие беа смирувачко акционери по објавувањето на нивните фискални првиот квартал резултати, кои покажале 7% пад во нивните основни приходи.Една светла точка беше 78% зголемување на мобилни игри приходи.На Азиските игри на пазарот е во подем и по Цезар пропуштени надвор од Макао, тие решив Индија ќе стори се додека тие можат да се добие Macau лиценца.Економската криза влијаеше на многу светски економии, но една област која е недопрена се различни игри на среќа на светот.Видео на неделата имаме четири фантастични видеа оваа недела.Првиот е интервју со покер легенда и Епски Покер Лигата Комесарот Annie Војводата.Следниот се моменти на Британски Покер Награди.На Барселона Филијалата на Конференцијата ќе биде свежо во умовите на многу од вас, но тука се нашите моменти на еден ден и ден два.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 265 блек џек патот trussville ал.