покер соби во близина на портланд орегон

слот машина во државата њу јорк

Foxwoods и Mohegan Сонце треба да се даде се оди напред за да се развие заеднички работи казино во Конектикат, со цел да парирам на конкуренција кои ќе доаѓаат од MGM Спрингфилд е во близина Масачусетс казино во неколку кратки години.Општините во регионот, вклучувајќи го и државниот капитал, Hartford се размислува дали тие би сакале да се натпреваруваат за да биде домаќин на нови казино.Минатата недела на Mohegan и Mashantucket Pequot племиња поднесе барање за предлози со Hartford, како што е потврдено од страна на Томас Д покер соби во близина на портланд орегон. Deller, Hartford е директор за развој, за локалните Hartford Courant вчера покер соби во близина на портланд или. Deller рече дека градот ќе биде преземање на ум на тоа imminently, но дека преглед е во најраните фази и градот не може да заврши наддавање за казино.Тој не изгледа да се покаже дека неколку потенцијални локации, не се сите во центарот на градот област, ќе биде предмет на разгледување за предлогот, но не се идентификуваат било која од нив.Беа Hartford да се оди напред со потрага на казино локација тоа не би најверојатно ќе биде лесен подвиг.Дин Места бараа локација во близина на Hartford во 1990-тите и беше roundly сврте настрана.Градоначалници пред тркач, Лука Bronin не е зад идејата слот машина во оклахома сити. "Јас не гледам казино како решение за Hartford е предизвици, и јас не се согласувам дека тоа боли Hartford ако казино оди некаде на друго место," на Courant е известување дека Bronin се вели во соопштението.Сепак победникот на градоначалници трка нема да ја преземе функцијата до завршувањето на понудата е резултат.Племиња треба да изберете локација до средината на декември со понудите се должи само по 2016 година избори.Казино, кои племиња се надеваат дека за да го отворите долго пред MGM е проектиран да Падне 2018 деби, ќе имаат 2,000 места и видео покер машини и до 150 игри маси.Јас не успеваат да се разбере концентрација на Hartford област, како место за да додадете КТ Племенски казино.Особено кога има далеку поголем пазар достапни на Њујорк граница, со само казино слот како конкуренција.Моето разбирање на нов КТ казино, беше да се надомести работа загуби во Mohegan Сонцето и Foxwoods, додека го држите на некои од приходите Племиња плаќаат на Државата.Но Hartford локација, не само што му штети MGM во Спрингфилд, но, исто така, намалувања во постојните посетители на постојните Племенски казина.Многу супериорен сајтот е достапен, оној кој ќе го привлече најголем дел од нивните клиенти од NY Државата, и да имаат малку влијание врз тековната КТ казина, плус најблиските игри конкуренција е на трката со слотови, преку преполни автопати на начин на Менхетен. 3 главни автопат локации, I-95, I-87 и Merritt Parkway се следната да богато Westchester Ко.и блиску до неколку други големи население густина.КТ треба да се каже благодарам за спомените; за $ милијарди дека М-р граѓаните имаат поминато во своите две Племенски казина, и ние добредојдовте на конкуренција.Не беше Племенски предлог за спасување на максималниот број на работни места и Државните приходи? слот машина во државата њу јорк.