хард рок seminole флорида покер турнир

национална рамка заштита на потрошувачите коцкање

Оваа година Глобалната Гејминг Жените ("GGW") МРАЗ сесија ќе се одржи во среда 7 февруари 2018 на 2pm во Јужна Галерија Соби 13 & 14. Настанот е организиран од страна на Bahar Alaeddini на Харис Hagan, кој седи на GGW Настани Комитет и Голема Жени на Игри Одбор, и е водечки GGW иницијатива низ Европа, и да ја стартувате во партнерство со Акција и нејзината Различност & Вклучување во Игри семинар.Сара Harrison, извршен ДИРЕКТОР на Британската Коцкање Комисија, ќе ги пренесе GGW е воведниот говор на придобивките на различноста, возење на промена од врвот и важноста од Комисијата перспектива.Воведниот ќе биде проследено со лидерство панел со високи раководители од земјата-базирани онлајн игри на индустријата низ цела Европа.На панелот ќе се дискутира за состојбата на индустријата, недостатокот на жени во повисокото ниво на управување, во придобивките на родова разновидност, комерцијални возачи, влијанието на корпоративното управување, менување на регрутирање пристапи, нови иницијативи и здружени сили.На panellists ќе вклучуваат: • Трејси Damestani, извршен ДИРЕКТОР на Националната Казино Форум и Заменик-претседателот на Европската Казино Асоцијација • По Eriksson, извршен ДИРЕКТОР на NetEnt • Хелен Walton, Ко-Основач и Маркетинг Директор на Gamevy распоредот е како што следува: 14:00 – Добредојдовте од Глобалната Гејминг Жени 14:15 – Воведниот говор 14:45 – Лидерство панел: Возење на промена од врвот 15:45 – Вмрежување На настанот е слободен да присуствува.Секој е добредојден, ова прашање е важно за сите, без оглед на пол и оние кои се нови за GGW.За GGW: GGW беше основана од страна на Американските Игри Асоцијација да се создаде широка мрежа која им овозможува на студентите да се поврзат со нивните колеги.Неговата мисија е да се поддржи, ги инспирира и влијание на развојот на жените во меѓународни индустријата за игри хард рок seminole флорида покер турнир. GGW има за цел да биде платформа каде женски игри професионалци, од сите страни на индустријата и на глобално ниво, можат да научат еден од друг, се создаде долготрајни врски и поддршка на новите лидери во остварувањето на нивните цели националната казино бонус регистрирате.
GGW образовни програми, настани и менторство можности им се помогне на жените во донесувањето на нивниот целосен професионален потенцијал преку обезбедување на увид, образование и врски е потребно за да се успее во оваа брза индустрија.Ако сте заинтересирани во посета други GGW настани или би сакал да помогне во организирање на други настани низ Европа, ве молиме контактирајте Bahar Alaeddini.Голема Жени на Игри Награди: GGW неодамна повторно започна со Голема Жени на Игри Награди донесување на глобално признавање на значајни придонеси од страна на исклучителни жени во индустријата за игри.Во согласност со GGW мисијата, наградите се ажурираат за да се прошири свеста во целиот свет, се изгради аспирација и зајакнување на престиж, да се вклучат повеќе жени во области поврзани со игри, создавање веродостојна награда процес на селекција со помал број на победниците, да ги слави и да се промовира различноста во водство.Првите награди ќе бидат доделени на G2E во октомври 2018 националниот совет за проблемот коцкање годишна конференција. Наградата категории се: Зголемувањето на Ѕвезда, Играта Промени, Услугата Ѕвезда, Лидерство, и Животно дело.Рокот за записи е на 1 Мај 2018 национална рамка заштита на потрошувачите коцкање.
Европската базирани на судиите се: • Трејси Damestani, извршен ДИРЕКТОР на Националната Казино Форум и Заменик-претседателот на Европската Казино Асоцијација • Џон Hagan, Генерален Партнер на Харис Hagan • Тужи Харли, поранешен COO на Британската Коцкање Комисија и поранешен Услуги на Клиентите Директор на Ladbrokes • Clive Hawkswood, извршен ДИРЕКТОР на Далечинскиот Коцкање Асоцијација За повеќе детали за награда категории и номинацијата процес, ве молиме да ја посетите Голем Жени на Игри Награди страница на GGW е веб-сајт.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 21 prive казино 60 слободен врти.