21 prive казино 50 слободен врти

виски escoces блек џек precio

На почетокот на годината, дионис создаде тема во Casinomeister форум на тема: '2019 Слот Предвидувања' – и тие прашањето: "Што ќе се предвиди да стане нови или развој/усовршување тренд оваа година (дали тоа да биде математика модели, игри механика, бонус структура et c) или било fads или стари модели можете да го видите на умирање конечна смрт...мислам: megaways, 9 облоги и повеќе)"Ние сметавме дека тоа е големо прашање – и, па собравме некои од најзначајните идеи во темата, и одлучи да се направи блог пост, зборуваме за неколку најверојатно/саканиот трендови ние се случува да се види во 2019 21 prive казино 50 слободен врти.
Во овој напис, ние се случува да се донесе погледне Megaways, Функција Купува, Коцка Слотови, и повеќе – и ние ќе го разгледаме во неколку од најпопуларните слотови во секоја категорија, така што ќе знаете како овие трендови стана толку популарна.Ајде да започнете со преземање на ум на Megaways – веројатно најголемата игра-промени во видео слотови светот од создавањето на 243-ways-to-win формат 21 prive казино 25 слободен врти. Megaways се покажа како многу успешна игра механичар, и тоа целосно го промени лицето на онлајн видео слотови во текот на последните година или две.Првично развиен од страна на Големите Време Игри на среќа, денес, Megaways технологија е лиценциран надвор да Скицата Игри, Црвена Тигар Игри и Бура Игри и други игра програмери, како Црвена Гребло имаат изградено своја верзија од умен игра механичар. — Можете да ги прочитате нашите Megaways водич тука.Ајде да ги разгледаме во три од најпопуларните места кои им помогнаа притисни Megaways технологија напред: Bonanza: игра што 'започна сето тоа'.Додека Bonanza не беше на првиот натпревар од Големите Време Игри на среќа за искористување на Megaways игра мотор, тоа беше важна пресвртница за компанијата, како што тоа беше нивната најуспешните порака до датум – и профитабилен слободен врти круг (каде што секоја победа ја зголемува мултипликатор) е одговорен за некои мега хитови, најпознатиот еден во вредност од над 14,000 X!Рудникот за дијаманти: Рудникот за Дијаманти беше првиот слот од Скицата Игри да ги користите Megaways механичар – и тоа беше почеток на она што докажува дека се многу успешни договор за лиценцирање за инвеститорот.Рудникот за дијаманти во суштина е клон на Bonanza, со една клучна разлика; за време на база на играта и слободен врти бонус, мистерија симболи може да се појави на репортажите, и овие сите се претвори во истиот симбол, давање на зголемување на шанси за победа е голема.Бивол Зголемувањето: Бафало Зголемувањето е еден од најновите Megaways слотови, и тоа е, исто така, првата за да се вклучат 'изберете свој слободен врти' тип на формат.По активирањето на слободен врти, можете или да преземе 15 врти, со 1X мултипликатор, 10 врти со 5X мултипликатор, или 5 врти со 10X мултипликатор – или, ако сакате, можете да го ризик неа и изберете еден од секоја, ви даваат можност за отпочнување бонус со 15 врти и 10X мултипликатор!Очигледно, постојат некои луди потенцијал тука, и тоа е тешко изненадувачки да се видат на оваа игра да стане еден од најпопуларните изданија на 2018. Јасно е дека Megaways игри имаат бил огромен успех, и 2019 ќе сигурно се види како овој тренд ќе еволуира изградена на.Дури и програмери кои сеуште не е лиценциран на Megaways моторот се случува да се излегува со свои варијации на технологија – па Megaways фанови има МНОГУ да се погледне напред!Термини кои се вклучат коцка функција (една која ви овозможува да се коцка вашиот функција, со надеж за подобрување на ит) се покажа како контроверзно да играчи, и многумина велат дека тие се плен на оние кои се борат да се коцка одговорно, додека други се прогласи дека тие се одличен начин за некои да ги подобрат своите шанси за удирање голема победа, од "подобрување" на функција.Без оглед на нивната борба, не постои негирајќи дека слотови кои се карактеризираат gambles вака се популарни и подолу, ние ќе го разгледаме во три од најзначајните.Екстра Chilli: Екстра Chilli беше првиот слот од Големите Време Игри на среќа за да се вклучат коцка карактеристика – и, во суштина, тоа е дозволено играчите да изберат нестабилноста на ниво во играта, како што може да се избере да се земе 8 слободен врти, или на коцка сите на патот до 24! Играта е интересна еден, како на првите две беа сите-или-ништо gambles, додека вторите две понуди заштита на 8 и 12 на слободен врти соодветно, дури и ако се коцка изгубени.Викинзите Ослободен: Викинзите Ослободен е игра од Скицата – и тоа е можеби една од најконтроверзниот изданија сепак, се должи на брзината со која играчите може да оди преку фондови.Како и со многу слотови овие денови, Викинзи Започнаа ви дава опција да се купи бонус – и ова започнува на 12 врти, со 1X мултипликатор.Сепак, тогаш да има опција да се коцка и бројот на врти, и мултипликатор – и ќе може да се коцка на се врти на сите на пат до 27, и мултипликатор до 10X!Се разбира, ова е голема ако успее да стигне до врвот – но се чини тешко да го направи, и тоа не е секогаш вреди да се ризикува, па ја играат оваа игра со претпазливост!Кој Сака Да Биде Милионер: Една од најважните hyped над слот изданија во последните неколку години, Големо Време Игри на среќа е Кој Сака Да Биде Милионер им овозможува на играчите шанса на коцка својата слободен врти, да се обиде и да добијат од нив до максимум од 50! Се разбира, ова не е лесен подвиг да управуваат, но играчите кои не успее да го добие своето слободно-се врти на сите на пат кон врвот, може да биде во правец на scooping големи награди, и ова е, се разбира, благодарение на зголемување (и неограничен) мултипликатор дека расте со секоја победа реакција во текот на бонус.Игри, што им овозможи на играчите да играат комар своето слободно-врти јасно се популарни.Без разлика дали или не ова ќе остане верен во 2019 останува да се види, но, сега за сега барем, тоа изгледа како, иако тие се тука за да останат.Функција купи слотови (јас.e.игри кои ќе ви овозможи да се плати одредена сума за да внесете главната бонус круг веднаш) стануваат се повеќе популарни и денес, голем број на инвеститорот се нудат функција купува, вклучувајќи ги Биг Време Игри на среќа, Скицата Игри и да се Поттикнат Игри.Тоа е контроверзен прилог на неговото место, и многу играчи се каже дека тоа е само прашање на време до лиценцирање тела како UKGC забрана овој тип на слот заедно... Но, сега за сега барем, тие се популарни и многу е веројатно ние се случува да видите се повеќе и повеќе програмери зграда функција купува во нивните места во 2019. Подолу, ние ги разгледаме во неколку од најпопуларните функција купи слотови таму денес: Масти Санта: Масти Дедо мраз е е Притисни Игри е прв слот за да се вклучат функција купи, и овој клон на нивниот енормно-успешна Масти Зајакот им овозможува на играчите да купуваат директно во функција за вкупните трошоци на 80X прашање.Белата Зајакот: Белата Зајакот беше една од првите игри да се донесе на функција се купи во пазарот – и тоа е исто така еден од повеќе скап, чини играчи 100X нивниот удел за купување на функција.Се разбира, бонуси во Белата Зајакот се познати да се плати нагоре од 5.000 X прашање – па функција купува може да биде високо-профитабилно.. виски блек џек 750 ml precio en аргентина. но тоа е ризик, не постои негирајќи дека!Genie Джакпот Megaways: Genie Джакпот Megaways беше еден од најочекуваните слотови на минатата година, и многу играчи беа среќни да го научат имаше функција купи изграден во тоа.За цена од 100X вкупно прашање, играчи може да се купи бонус, и тогаш, една од четирите карактеристики е доделена.Додека тоа е често тешко да се победи назад на 100X цената на бонус, постојат многу слики од екранот на победи вкупна нагоре од 1.000 X – па тоа не е тешко да се види каде потенцијал лежи, тука.Игри, што им овозможи на играчите да купуваат директно во бонус функции се популарни – не постои негирајќи дека.Но дали тие се придонесе кон овозможување на проблемот коцкање?Тие се повеќе се опасни, отколку што тие се корисни за играчи?Времето ќе покаже – иако тоа е веројатно ќе видиме регулатори како UKGC чекор во блиска иднина, како што некои веќе се предвидат.Ние видовме во-игра достигнувања користи за многу години – најпознатиот, можеби со Microgaming, кои имаат вградени достигнувањата во многу од нивните најпопуларни игри.Сепак, Microgaming достигнувањата никогаш навистина не се фатени, чисто затоа што тие не се всушност нудат играчи било форма на парични награди.Ова е променето во текот на последните неколку години, и Quickspin се одличен пример на услуги кои ги направивме успех достигнувања на моторот, дека награди на играчите.Од Quickspin веб-страница: "моторот го прави користењето на шест единствена игра настани што се случуваат во сите добавувачот е неговото место, како што се кога се разбегуваат се појавува или кога играчот мора да победи со два диви симболи, и награди играчите со Quickspin Токени за постигнување на нив.Достигнувања се постави над четири нивоа, и платите на секое ниво.Играчи, тогаш може да парични средства во нивните токени за да предизвика игра е бонус функција, која обично е слободен врти, но исто така може да се ре-се врти, од страна на игри, и така натаму.Играчите можат да го следат нивниот прогрес, како и тврдење и се соберат нивните награда на соодветната страница во рамките на секоја Quickspin слот.Тоа е релативно едноставна алатка, но оној кој вози забава вредност и забава со давање на задниот дел на играчот очекува загуби." Додека не се сите онлајн казина брод постигнувањето-активиран верзија на игри, многу од нив се одлучуваат да го стори тоа – и тие генерално се докаже да биде популарен избор кај играчите.Еве неколку од најпознатите познати игри кои користат достигнувања: Сакура Богатство: Сакура Среќа се покажа како еден од Quickspin повеќето успешни изданија, и тоа исто така беше еден од своите први игри да користат достигнувања функција.Достигнувања вклучуваат внесување на бонус круг одреден број на пати, слетување диви симбол на екранот, и многу повеќе.Ако успее да се соберат 720 постигнување на монети, може да предизвика £20 бонус веднаш!Бесмртна Романтика: Бесмртна Романса е еден од најпознатите (и популарни) видео неговото место во историјата, и тоа е една од Microgaming првиот слотови за да го користите достигнувања.За жал, ова никогаш навистина не се фатени на, како што – за разлика од Quickspin – Microgaming не нудат никакви финансиски поттик за играчите да се погоди достигнувања; тоа е повеќе малку забава.Сепак, вреди да се спомне како што беше една од првите достигнување карактеристики во слотови.Змеј Светилиштето: Dragon Храм е еден од Quickspin постара игри, но тоа беше се 'relaunched' да карактеристика виски escoces блек џек precio.