треска духови уништи 21 слот машини

златен орел казино ресторан со мени

Речиси 20.000 евра дозволата за привремен и постојан работни места може да биде во прашање во Флорида ако Законодавната власт, кои не може да се дојде до условите со донесување на коцкање сметка.Гувернерот Рик Скот им кажал на новинарите по Кабинетот на денешната средба дека Seminole Племето ќе се постават надвор 3,700 работници во своите казина националната ако пратениците одбие да дејствува.Тековната законска сесија завршува следниот петок и денес Сенатот Appropriations Комитет на неодредено време го одложи сослушувањето на законот кој ќе овозможи нова игри компактен со племето, давање на Флорида гарантира $3 милијарди долари во приходи во текот на првите седум години од дваесет година договор.Ако игри компактен зачукуваше од страна на Скот и мал број на пратениците со Seminoles, околу три месеци по 2010 година е пет година компактен истечен, е на некој начин се испраќа на гувернерот биро за неговиот потпис, на Seminoles велат дека тие планираат да инвестираат друга $1.8 милијарди долари во една од своите Хард Рок Hotel & Casino својства во Јужниот дел од државата, вклучувајќи 36 приказна хотел во облик како џиновски гитара.Џим Ален, главниот извршен ДИРЕКТОР на Seminole Игри се вели дека развојот ќе се создаде речиси 20.000 евра работни места.Без компактен, и во зависност од судските битки се уште е во игра, ниту еден од овие работни места ќе бидат создадени и скоро 4,000 Floridians ќе станат невработени.Првиот и најголем последниве компактен, кој истече во јули со 90 ден грејс период, видов племето продолжи да се предаде околу $100 милиони долари за да државата секој месец.Оние плаќања, исто така, ќе се запре.Домаќин на обезбедувањето прашања, кои се сметаат за неопходни за да се добие законот донесени се исто така обвинета за својот потенцијал смрт треска духови уништи 21 слот машини.

Racetracks ќе потенцијално не треба да се нудат во живо трки да се профитира од слотови и игри со карти, до пет нови слот казина ќе бидат направени во земји каде што избирачите се веќе одобрени од нив преку референдуми, заедно со еден неодреден локација во Мајами-Dade, двете земји ќе бидат во можност да им понуди на куќа-banked блек џек игри, другите ќе бидат во можност да ги следат Калифорнија модел на играч/дилер игри како baccarat, Pai Gow покер, блек џек и, и Seminoles ќе биде во можност да го прошири блек џек до сите на нивните казина во државата и да започне да нуди и други маси игри како што се рулет и craps – оние игри ќе биде нивно да нудат исклучиво за седум години.Изјава беше очекувано од Seminoles од оваа вечер, но со притиснете време ништо не дојде назад.Постои мала можност законодавството може да се види повторно четврток ако Appropriations Одбор ги свикува финален состанок на седницата, но пратениците во близина на прашањето изрази сомневање дека ќе се случи.Некои беа, исто така, убедени законот ќе помине, ако тоа го прави да Сенатот подот.Сенаторот Роб Бредли, кој заедно со Претставник на Хозе Феликс Diaz помогна да се преговара компактни, изјави Тампа Трибјун, "мислам дека тоа е фер да се каже дека законот е на живот поддршка", сенаторот рече, "јас ќе бидам многу изненаден ако постои какво било понатамошно разгледување оваа сесија." треска духови-дополнителен начин на пакување.