кој е сопственик на покер палата казино

како да се ocado испорака слот

Макао казино акции падна за четвртиот последователен ден во среда во услови гласини дека Пекинг е "анти-корупција" диск имаше ескалира со воен конфликт оваа недела.Во понеделникот, бројките објавени од страна на енклава Гејминг Инспекција и Координација Бирото откри дека казино сектор приходите раст беа забави во Мај 12 проценти, значително помалку од аналитичарите' очекувања од 17 проценти.Аналитичарите беа брзи да ја напишам оваа исклучување, како некоја светла точка, но Блумберг дека банките имаат повлечени Банкомати во казино продавници во текот на изминатите неколку дена, а тоа е што на инвеститорите jumpy.Вести кои се водат за исчезнати Банкомати следат рации, пред две недели, од страна на Кинеската полиција на десетици валута размена на Gonbei граница.Властите затворени размена, кои се конвертира јуани во Хонг Конг долари за Кинески коцкари посета Макао, и тие остануваат shuttered.Во 2014 година, Пекинг започна невиден финансиски crackdown — наводно таргетирање на присад и тенденција кон раскош — дека го виде тоа го употреби своето влијание врз автономна територија да се стегне контроли на својата junket индустрија и да го запрат протокот на пари во Макао од копното.Ова се вклучени, меѓу другото, наметнување на поголеми ограничувања во дневни БАНКОМАТ повлекувања и купувања во Макао преку UnionPay, Кина е единствената домашна банка картичка.Резултатот беше казнива во казино сектор, кој spiraled во две години рецесија.На крајот Пекинг олеснето исклучување и, некаде во летото 2016 година, Макао дно надвор.Има reinvented себе како семејство дестинација во меѓувреме, масата на пазарот flocked на енклава и важни личности кои биле исплашени надвор од Пекинг е на мускулите-flexing полека се враќаат премногу.Како Melco Места извршен ДИРЕКТОР и Макао член на кралското семејство Лоренс Хо предложи, на crackdown не беше анти-игри, тоа е за анти-екстраваганција, ограничувањето на пари перење пари и спречување на капитал лет од ставајќи притисок на јуанот.Игри е само колатерална штета.Но, дали е тоа назад?Експертите не мислам.Голдман Сакс аналитичар Simon Cheung е опуштена во врска со ситуацијата во белешка во средата.Тој рече Macau е казино приходи не се премногу влијание и кои понатаму се натопи во споделување на цените може да претставува можност за купување.Во меѓувреме, во преку е-маил изјава на Блумберг од средата, Индустриска и Комерцијална Банка на Кина (Макао) Ltd рече Банкомати бил отстранет поради неусогласеност следниве рутински проверки.Банката тврди дека тоа беше отстранет нема повеќе машини отколку што имаа во текот на слични проверки во претходните години.Следниот месец се одбележува четвртата годишнина од почетокот на Макао економската криза, но и извештаите на нова појави да се претерани.Тоа служи како потсетник за инвеститорите, сепак, дека Macau е просперитет засекогаш ќе биде врзана за политика каприците на Пекинг. кој е сопственик на покер палата казино.