како да направите магија начин на работа

најблиску казино да park city

Игри Иновации Група (Свирка) има затвори својата шведски-лиценцирани онлајн sportsbook поради она што го нарекува "недостатокот на јасност во шведската коцкање регулатива." Во вторникот, Свирка издаде изјава велејќи дека тоа има "проактивно избран за привремено да го прекине своите sportsbook на inhouse брендови Rizk и Црева во Шведска очекување појаснување од [Шведска е Spelinspektionen регулаторно тело] во однос на толкувањето на некои елементи на шведската коцкање регулатива." Свирка извршен ДИРЕКТОР Робин Полињата за рече Шведскиот постојните онлајн спортски обложувања правила "се премногу отворени за толкување, оставајќи несигурност околу тоа дали операторот е всушност во согласност или не." Полињата за рече дека тоа е "критично важно за нас да биде во согласност" и исклучување беше потребно за да го "заштити друштвото и неговите акционери од потенцијални казни од таквите vagueries [sic]." Свирка вели sportsbook суспензија е само привремени и ограничени на Шведска, и ќе мора да се "нематеријална" влијанието на Свирка е со финансии.Сите во очекување wagers поставени од страна на шведската punters ќе биде почестен.Неодамна, Свирка е Zecure Игри подружница беше еден од осум оператори хит со финансиски казни со Spelinspektionen за преземање на wagers на фудбалски натпревари кој малолетнички спортисти како да направите магија начин на работа. Zecure е парична казна изнесува SEK3.5m (US$369k).Свирка изјави во вторник дека има намера да поднесе жалба на казната.Шведска е строг пристап до wagering на малолетнички спортисти дојде под зголемен надзор преку неодамнешниот бран во интерес на 15-годишниот тенис phenom Cori Gauff, чија Пепелашка-како се кандидира на Wimbledon истрча на пареа во понеделник.Оператори беа оставени сигурни како да се справи со нивниот Wimbledon пазари без слетување надвор Spelinspektionen е црвени линии.Во меѓувреме, Глобалната Гејминг (GG) изгубила друго правно предизвик на откажување на својата Нинџа Казино бренд шведски лиценца.Во вторникот, на Административниот апелационен Суд ја отфрли GG подружница SafeEnt е жалба на неодамнешната одлука негирајќи Нинџа Казино правото да работат во Шведска, додека GG жалби Spelinspektionen е 17 јуни одлуката за одземање SafeEnt лиценца поради "сериозни недостатоци" во сајт е одговорен коцкање и анти-перење пари напори.Шведска е регулирана коцкање пазар, кој започна во јануари, досега се издадени 67 лиценци за различни игри компании.Како и минатата недела, 18 од овие licensees биле погодени со предупредувања и/или санкции, вклучувајќи и парични казни во висина од SEK98.2m.Повеќе казни, најверојатно, ако Шведска е licensees не ги достави навремено информации за Spelinspektionen во врска со нивните одговорни коцкање протоколи.Регулаторот има дадено сите licensees до 20 јули да го достави овој податоци, со очигледна закана на повеќе казни, вклучувајќи и можни лиценца за поништување, ако овој рок не се сретнале.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да направите магија слотови работа dnd 5e.