ресторани во harrah ' s казиното њу орлеанс

situs покер на интернет минимален депозит 50000

Уште еден ден, уште една хокане за Корални.Корални повторно се најде на примање на крајот на Рекламирање Стандарди Орган (АС) хокане—овој пат над друг е-мејл промоција нудат бесплатни облози на нови клиенти, кои операторот испрати во грешка.На коцкање оператор испрати е-маил последните 9 април кои нудат нови клиенти £20 слободни залог откако тие беа ставени £5 спортски влог.Но Корални рече пораки биле погрешно испратени надвор, истакнувајќи дека клиентите требаше да добијат бесплатна £5 влог по депонирањето на еднаков износ.Еден жалителот, кои добиле е-пошта и се става облог, беше информиран дека имаше понуда е истечен.Во својот одговор, Корални рече дека подносителот добил автоматски e-mail за промовирање на застарени £20 слободни залог понуда "се должи на надзор од страна на Корални е трети лица email провајдер." Сепак, жалителот не би биле во можност да ги искористат предностите на оваа понуда, бидејќи тие веќе се регистрираа да Гранд Национална промоција и може само да ги искористат предностите на еден-да се пријавите бонус како нов клиент.Сепак, АС владеел ад како "погрешно" и би предизвикале "непотребни разочарување." "Затоа што е-пошта сугерираше дека жалителот бил право да го земе рекламира понуда кога тоа како исклучок, заклучивме дека тоа е погрешно," рекламирање на мониторите рече, додавајќи дека Корални имаше "не се занимаваа прилично" со жалителот.Ова не Корални првиот skirmish со АС.Минатата недела, велика БРИТАНИЈА обложување продавница доби двоен whammy од велика БРИТАНИЈА рекламирање на мониторите во текот на две "погрешни" слободен залог се занимава кои трчаа во текот на Еуро 2016 година ресторани во harrah ' s казиното њу орлеанс.

Во јуни на коцкање оператор испрати две пораки, една за промовирање на слободен £10 облози на исходот на Еуро 2016 година натпревари, и други нудат на клиентите слободни £10 влог во секое време Британски или Ирски тим постигна во првата рунда на натпревари.На АС, сепак, најде дека промоции успеа да направи услови "доволно јасна," и рече на Корални за да се обезбеди дека нивната иднина промотивни рекламирање ќе не доведе во заблуда потрошувачите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн покер сајтови најголемите джакпот.