казино evian les bains франција

покер em caxias do sul

Wrestlemania дојде пет дена премногу доцна за Места во Светот Њујорк како стотици луѓе се вклучија во огромен доцна вечерта тепачка дека сведоците рече почеток, бидејќи на непослушните линија на daiquiri застане.Стотици луѓе се сведоци на fracas како удари и столици полета со несовесно се откаже од минатиот петок вечер, во право smack во средината на големото отворање на Масти вторник бар.Повеќе извештаи укажуваат на тоа дека вечната започна по две жени кои биле дел од голем линија на човештвото реден до резултат iced daiquiris заврши во друг е во грлото.Нивните пријатели веднаш се вклучија и се претвори во полн обем донибрук како гости scampered да се добие што туѓи објекти тие би можеле да добијат своите раце на.За само нешто што недостасува е WWE судијата, иако со чиста големината на меле, не износот на zebras може да го содржани ситуацијата.Но казино безбедност успеа да добие тепачка под контрола, како и тројца мажи беа уапсени во нејзините последици.Според Њујорк Пост, Андреј Реки и Јован Bovell, двете 23 години, беа обвинети со неуредно однесување, се спротивставува на апсењето, и попречување на владина администрација, а 30-годишниот Марко Стјуард е издадени два summonses за неуредно однесување казино evian les bains франција. "Безбедноста на нашите патрони е Установи Светот е топ приоритет, и не постои апсолутно никаква соба за овој вид на однесување во нашата установа," портпарол за Genting-управувана казино се вели во соопштението веднаш по инцидентот казино evian les bains ресторан. "Ние сме разгледување на сите аспекти на овој несреќен настан и се целосно посветени на преземање чекори за да се обезбеди слични дела не се случи некогаш повторно." Во меѓувреме, Њујорк полициските службеници исто така се во потрага по човекот кој наводно отпуштен пиштол во казино е паркингот на истата ноќ.Според извештаите, NYPD истражувачи откриле 22-годишниот Jaquan Робертс како напаѓач кој пукаше снимки надвор казино.Полицијата успеа да ID Робертс по добивање на надзор видео од паркингот, а потоа со користење на софтвер за препознавање на лицето.Важно е да се напомене дека полицијата се утврди дека тепачка во казино и Робертс' пиштол-отпуштање искуства надвор од казино не беа поврзани едни со други.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино поранешен дилер на дрога 2.