Classifica giocatori ди покер italiani

како можам да пристапите pokerstars казино

25 јули 2017, Лондон – Playtech BGT Спорт (PBS), водечки провајдер на omni-канал спортски обложувања решенија, има ramped до неговата Само-Услуга Обложување Терминал (SSBT) нуди само неколку дена пред новата фудбалска сезона клоци off.
PBS има дадено значителен раст за клиентите преку своите терминали во последните 12 месеци, и новата кампања ќе бидеме сведоци на лансирањето на нови goalscorer забава, како и Азиски хендикеп обложување за прв пат, со двата производи поставени во голема мера да го подобри забава зграда за клиентите.На goalscorer купонот ќе се потенцира листа на веројатно напаѓач во повеќе популарни натпревари, по неодамнешните статистики, укажува на тоа во секое време стрелец обложување е сега надминува прв стрелец облози од страна на речиси три до еден.Неговите Азиски хендикеп понуда ќе овозможи на корисниците да ги искористат предностите на повеќе флексибилни и конкурентна двонасочна вкупно цел и хендикеп линии низ големи фудбалски лиги.Истите ќе бидат maximised на терминалот е извонредно 22" екран.Џон Pettit, Playtech BGT Спорт е велика БРИТАНИЈА, Ирска, Азија и Австралија генерален Директор, рече: "High street bookies се соочува нивната фер споделување на предизвици, но, напредокот и зголемување на профитабилноста на SSBTs се многу позитивни, бидејќи тие се успешно обезбедување на избор и леснотијата на користење што денес е клиенти барање classifica giocatori ди покер italiani. "Нашата SSBTs им помогне на нашите оператор партнери се вози пораст на приходите и ние сме убедени дека нашите enhanced палета на производи, нови картони, и поголема функционалност ќе им помогне на што понатаму." PBS ќе се претстави на уште повеќе различни фудбал нуди оваа сезона, со пред-натпревар, а во игра обложување достапни низ блиску до 1000 натпревари во повеќе од 120 земји на располагање на својата SSBTs, со мнозинство на овие пазари уникатен терминали во трговијата на мало простор.Ова ќе им овозможи на операторите да се вози поголем пораст на приходите оваа сезона, со малку cannibalisation на нивните over-the-counter нудат.Во игра клиенти, исто така, ќе видите подобрена услуга, со поголем опсег на натпревари присутни низ стотици неодамна инсталиран терминали во најдобрата позиција за ТВ пренос.За повеќе информации на оваа притиснете ве молиме или да се организира интервју со Џон Pettit контакт Плоштадот во Воздух на 0203 586 8272 или [email protected] За Playtech Playtech е лидер на пазарот во коцкање и тргување финансиски индустрии.Основана во 1999 година и се наоѓа на Главниот Пазар на Лондонската Берза, Playtech има повеќе од 5,000 вработени во 17 земји classifica милјари giocatori ди покер italiani. Playtech е коцкање индустрија водечки софтвер и услуги снабдувач со повеќе од 140 licensees на глобално ниво, вклучувајќи многу од светските водечки регулирани онлајн, мало и мобилни оператори, земја-врз основа казино групи, владата спонзорирани субјекти, како што се игри на среќа, и отворање на нови членки операции во ново-регулирани пазари.Својот бизнис интелигенција-управувано коцкање софтвер нуди вклучува казино, во живо казино, бинго, покер и спортски обложувања.Тоа е пионер на omni-канал коцкање која, преку Playtech ЕДЕН, нуди оператори и нивните клиенти, лесна, во секое време, насекаде искуството на секој производ, секој канал (на интернет, мобилни и мало) и кој било уред со користење на една сметка и единствен паричник.Таа им нуди на маркетинг експертиза, софистицирани CRM решенија и други услуги за операторите кои бараат целосна клуч решение како да додадам еден пријател на zynga покер.

Playtech BGT Спортски беше создадена во 2016 година, по стекнување на Најдобрите Игри Технологија и интеграција на други Playtech бизниси во еден спортски поделба.Основана во 2005 година, BGT е во првите редови на мало технологија во обложување и индустријата за игри оттогаш.Неговата само-услуга обложување терминали обезбеди автоматски wagering искуство на клиентите во различни земји низ светот.На краевите се испорача сеопфатен спектар на емитува, податоци, и цените модели кои се доволно флексибилен за да овозможи Playtech BGT Спорт " многу оператор партнери да се интегрираат своите цените гасови и одговорност менаџмент практики во системот како можам да пристапите pokerstars казино. Playtech BGT Спортски нуди производи и услуги во двете земјиште-базирани и дигитални платформи и има глобалната стапало опфаќа четири континенти и повеќе јазици.За повеќе информации за Playtech BGT Спортски ве молиме посетете ја www.best-gaming.com Playtech е Финансии поделба работи и за B2C и B2B основа.Нејзините B2C фокусирани понуда е утврдена и расте онлајн CFDs брокер, оперативни бренд пазари.com.Своето Б2Б понудата вклучува поделба е заштитен платформа за тргување, CRM и back-office системите, како и нејзината ликвидност технологија платформа која обезбедува малопродажни брокери со мулти-средство за извршување, премиерот на брокерски услуги, ликвидност и комплементарни алатки за управување со ризиците.За понатамошни информации, контактирајте: Playtech саладин Мор Weizer, Главен Извршен Директор Ендрју Смит, Главен Финансиски Директор c/o Бел Pottinger +44 (0)20 3772 2500 Џејмс Њуман, Раководител за Односи со Инвеститорите +44 (0)1624 645954 Бел Pottinger Дејвид Rydell Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.