федералните даноци на коцкање добивки

како да се слот мистерија лак

Макао власти ја прекина изградба од страна на Цезар Забава на приватни патот за да се поврзете на компанијата голф со еден од главните патишта на Cotai Strip федералните даноци на коцкање добивки. MacauBusiness.com пријавени акција претходно оваа недела.Цезар Забава, порано позната како Harrah ' s Забава, стекнати на голф, во 2007 година за $577.7 милиони евра, ребрендирање на објектот, како Цезар Голф Макао.Првично, казино купи сајт со надеж дека на Макао владата ќе овозможи дополнителни игри лиценци надвор од оригиналните шест концесии и subconcessions.Во Моментов, Лас Вегас Песоци Корп, Дин Места Ltd.и MGM Места Меѓународни, се само Американски компании кои работат казина во Макао.Цезар Забава, наводно, се применуваат два пати да се изгради патот, но владата, рече тој ја негираше двете барања.На две-лента на патот се уште не се завршени.Според MacauBusiness.com, изградба вклучени раскопува огромна количина на отпад, кој беше потоа се чуваат на отворено, во близина на патот.Цезар Голф се наоѓа на рекултивираните земјиште зона, на страница претходно окупирана од страна канти за отпад.Според веб-страница, изградба можат да имаат оштетен на рекултивираните земјиште impermeable мембрана, овозможувајќи за некои загадена вода да тече надвор.Цезар spokeswoman Marybell Batjer рече дека компанијата работи со Macau власти "да го реши релевантни прашања." федералните даноци на казино добивки.