е велосипед казино се отвори

она што рацете да се обложи во покер

На хеви метал музика-тематските онлајн казино во MetalCasino.com има најави и премиерата на нова област на својот сајт кој е посветен на видео слотови кој се некои од планетата повеќето легендарниот хард рок изведувачи.На Malta и Обединетото Кралство-лиценцирани домен се користи службено среда соопштение објавено од страна на Европската Игри Медиумите и Настани да се изјасни дека лансирањето доаѓа околу два месеци по нејзиното спојување со шведската онлајн казино игри инвеститорот Spiffbet AB и се дел од обид да се 'продлабочување на врските' со оние кои сакаат да се комбинираат на хеви метал музика со iGaming забава.Слот избор: онлајн местото изјавил дека оваа иновативна под-делот на својот сајт веќе нуди 'опсег на топ-кругот на слотови од главните studios' вклучувајќи ги и оние тематските околу дела како што се Guns n' roses", Демонот, Sabaton и Завет и наскоро ќе се дополнително функција наредните шест-ролна Извртени Сестра игра од индустријата трендсетер Игра ' n ОДИ.Прекрасна асистенција: Премиерно во август 2017 со легендарниот рокер Ози Озборн служат како свој бренд амбасадор, MetalCasino.com велат дека тоа е на мисија да се нагласи 'на автентични и долгогодишна врска помеѓу rock 'n' roll и коцкање' често се водат за исчезнати од други онлајн казина.Доменот е Главен Извршен Директор, Pelle Wiman (на сликата), се користат печатот да го изговара дека ова војната набрзо ќе исто така вклучуваат единствена Помош на Бендот концепт кој е за да им помогне на народот музички сцени во важните пазари на Шведска, Германија и Велика Британија.Прочитајте изјава од Wiman.. е велосипед казино се отвори.
"иднината на онлајн коцкање е за сите единствена игра инвентар, со цел да биде во можност да се натпреваруваат и да се разликува и нашите планови со Spiffbet AB ќе ни овозможи да се преземат за да на следното ниво.Ние сакаме да работиме со следната генерација на рок-ѕвезди и да се изгради микро influencer програма и поддршка на овие бори бендови и уметници со некои финансирање.Ова е ни даваат назад на метал заедницата од која сме родени." е велосипед казино отворен денес.