неговото место во daytona плажа fl

конечна табела покер клуб портланд или

АМЕРИКА Пенсилванија се откажа од обидот да помине онлајн коцкање законодавство во 2015 година; на Кентаки суд нареди Amaya Игри да и плати на државата $290m но Amaya вели дека тоа ќе се побара од PokerStars' поранешните сопственици да нога на сметка; Intertain е акции падна една третина по хеџ фондот инкриминирачки анализа; дневни фантазија спорт активност падна на најниско ниво за оваа МАК сезона; Шелдон Adelson беше откриена/изложени како Лас Вегас Преглед-Списанието е нов сопственик и на хартија предложи тој се обидел да се ископа нечистотија на Невада судија; Њу Џерси онлајн игри на пазарот notched нови приходи висока; НИ лотарија службеници се прошири нивните истрага за мулти-држава џекпот одредување; Цезар Забава го загуби својот Град Марија обид да се направи ревизија на сојузна стечај правила; Библиски стих апликации содржат и повеќе малициозен софтвер од коцкање апликации; онлајн коцкање на врвот на топ листите на дистрибуирани denial of service напади, Вилијам Хил НИ претседател Поб Salerno инсистираше на тоа дека спортско обложување не е повреда на никого, но обложување расипан Пит Роуз е последниот обид да се поништи неговиот живот бејзбол забрана; горди литвански Тони G соочат со предизвикот Канада е новиот премиер на покер натпревар и Нил Channing се приклучи Татјана Pasalic за оваа недела епизода на Разговори со Tats.ЕВРОПА Amaya официјално започна BetStars обложување спортски бренд; велика БРИТАНИЈА конкуренција на мониторите okayed на Paddy Power-Betfair спојување; велика БРИТАНИЈА трки опуштено некои одредби на својот контроверзен нов Овластени Обложување Партнер шема; Италија, изјави дека ќе наметне 22% данок на онлајн спортски обложувања приходи; Betsson побиено наводите во однос на неговата неодамнешна Европа-Бет стекнување; за Акција Настани стекнато мнозинскиот дел во iGaming Бизнис; DraftKings одложи својата велика БРИТАНИЈА пазарот започне повторно додека Роб О ' конор се прашував дали DFS имаше иднина во Европа; Европската Комисија најави беспомошна нови казни за заштита на личните податоци прекршителите; осум компании поднесе формална понудите за осамен Кипар казино лиценца; Вилем ван Оорт ја понуди својата критика на Холандија " далечински игри сметка; Sportingbet основачот Марк Blandford објасни зошто тој беше нахакан на blockchain технологија; Цезар Забава велика БРИТАНИЈА беше казни £845k за анти-перење пари погрешки; EA Sports најави дека ќе се создаде конкурентна игри поделба додека NewZoo извршен ДИРЕКТОР Петар Warman рече eSports раст беше "само случува да се забрза;" GVC одобрени од акционерите на преземање на Bwin.партија и Rafi Farber предложи GVC може да биде повеќе претстојниот во однос на неговите јавни приходи извештаи; Тимот на PokerStars про Алекс Millar оставка во знак на протест на Ѕвездите' ВИП промени и Ли Дејви се прашував дали PokerStars е создавање на екосистем во кој неговите играчи не сакаат да живеат неговото место во daytona плажа fl. Macau ASIA pawnshops страв најлошите по Пекинг најави построги контроли над UnionPay уреди и Макао вети реално време следење на UnionPay трансакции; Ladbrokes relaunched своите живи спортски обложувања стан; Џејмс Пакер беше шпекулира да биде преземање на Круната приватни Установи; Шри Ланка казина рече дека нивната влада се обидува да се стави надвор од бизнисот; Австралиските медиуми, компании почнаа eyeing секојдневно фантазија спорт; бар-код уплатата Alipay потврди дека тоа нема да се справи со коцкање трансакции; Рај Забава надеж казина ќе купи својот робот картичка дилери и сопствениците на Tinian Династија Hotel & Casino поднесе барање за стечај.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre конечна табела покер клуб портланд орегон.