магија град казино мајами fl

она што е друг збор за коцкање куќа

Недвижен имот имот на Suncoast Хотел и Казино, кој се наоѓа во 9090 Алта д-Р во Summerlin, Невада, се за продажба, со цена од $87 милиони евра.Бојд Игри, на сопственикот на објектот, потврди земјата е на продажба, но дека компанијата планира да продолжат да работат на хотелот и игри област магија град казино мајами fl. Suncoast отвори во септември 2000 година она што е друг збор за коцкање. Ерик Карлтон, агент со Калифорнија-основа недвижности брокер Colliers International, рече во интервју за KVVU-ТВ дека земјиштето на сопствениците да се бара да се заработи надвор и ја потврди продажната цена на $87 милиони евра.На Suncoast земјиште е 49.13 хектари во високо посакувана господар планирани заедница на Summerlin и претставува еднаш во животот генерациска можност", според имотот листата на Loopnet.Купувачот на имотот ќе се стекнат со надомест наслов и garner најмалку $60,000 во годишната кирија.Веста дека Suncoast земјиште е за продажба, се протега на неодамнешни string на наслови кои вклучуваат сопствениците на игри поврзани со недвижен имот бараат да заработат оние средства.Продажба-leaseback се занимава, или SLBs, се очекува да продолжи никнуваат низ индустрија, како оператори да се погледне за да го отклучите пари од недвижен имот стопанства, додека одржување на ден-за-ден за контрола на казина, одморалишта, и други погодности за својствата.Трансакциите се сметаат корисни за двете недвижности и гејминг компании.Сопствениците на игри недвижности обично влезе во долгорочни договори со казино компании, може да се постојано зголемување на кириите со текот на времето, и не сме одговорни за физички подобрувања на имотот.Спротивно на тоа, операторот го намалува средствата во својот биланс на состојба, ја зголемува својата готовина на рака, и е во можност да учествуваат во главата понудени од страна на игри и хотел приходи.Премиерот примери на потенцијални SLBs на Лас Вегас Лента вклучуваат MGM Установи' шпекулира продажбата на Bellagio и MGM Grand, каде што компанијата ќе готовина надвор од недвижниот имот, но продолжат да работат оние интегрираните места.На Suncoast трансакцијата ќе вклучува барем еден 35-годишен мандат, структурирана како тројна нето закуп, или NNN што е било craps обложуваат. NNNs може да се проследи "индустриски недвижности, каде tenants со различни користи потребни различни градежни услуги и комуналии," според Loopnet она што е друг збор за коцкање куќа. "На различни интензитет и цената на овие различни услуги led земјопоседници да имаат раце-оф пристап и наплатува само основната кирија, или 'NNN' изнајмување, притоа дозволувајќи им на tenants да се управува со цената на нивните простор услуги себе." Под овој тип на трансакција, купувачот на Suncoast имот ќе наплаќаат изнајмување да Бојд Игри, но сопственикот нема да биде одговорен за помошни трошоци.Потенцијално зголемување на намамат на Suncoast земјиште за купувачите е, како Вест 3 Лас Вегас белешки, казино статус како олигопол.Тоа значи дека на пазарот е заштитена од зголемената конкуренција.Во прилог на Suncoast, Summerlin е дом на само две други игри properties – Црвена Карпа Casino Resort и Rampart Казино. како да се победи во zynga texas holdem poker.