во craps она што не дојде значи

без депозит бонус кодови за мега 7 казино

Далечински коцкање оператори со седиште во Гибралтар остануваат посветени на нивните домови во Британскиот Странство Територија и покрај исходот на минатиот месец историски Велика Британија-широка референдум за членство во Европската Унија.Гибралтар е дом на повеќе од 30 се големи онлајн коцкање услуги, вклучувајќи сака на Bwin.Партија, Вилијам Хил и Ladbrokes и јуни 23 анкета видов својата 32,000 жителите претежно гласаат да остане како член на 28-членка на тргување блок.Меѓутоа, анкетата за Велика Британија како целина резултираше во 51.9% мнозинство за излегување на Европа-широк единствен пазар, што е потег познат како "Brexit", и евентуално целосно скрши може да се види далечински оператори на "Рок" се соочуваат со сериозни предизвици во обезбедување на своите услуги за да играчи во други Европската Унија, земјите-членки како што се Германија, Франција и Ирска.Според Алберт Isola, Финансиски услуги И Услуги на Игри Министерот за Гибралтар, оператори на "Карпата" има намера да остане посветена на локални далечински индустријата за игри со неколку дури и со оглед на проширување, вклучувајќи вработување на дополнителен персонал или лизинг на нови канцеларии во craps она што не дојде значи.
"Нејзиното величество Владата На Гибралтар е тесно соработува со далечински коцкање индустрија во Гибралтар по "Brexit" глас...и е задоволство да се потврди дека сектор останува цврсто посветена на своите операции во Гибралтар," читај изјавата од Isola во craps што е најдобар облог. "Владата има ангажирано со секој оператор во Гибралтар, како и со Гибралтар Игри на среќа И Обложување Здружување за да се обезбеди нив се на нашата поддршка и визија за овој сектор на краток, среден и долг рок.Ова е универзално поздрави и оператори треба јасно да ни што тие остануваат целосно посветени на Гибралтар и бизнис продолжува како и обично." На 2.6 квадратни километри територија на јужниот брег на Шпанија беше дел од Обединетото Кралство од 1713 и на него се гледа како даночен рај за онлајн коцкање компании со оператори плаќаат само 1% данок на промет, кој е ограничен на $563,210 иако имаат минимални плати од $112,600 без депозит бонус кодови за мандарина палата казино. Покрај тоа, далечински игри оператори со седиште во енклава корист со тоа што се во можност да ги понуди своите услуги за да играчи во Европската Унија, кој е привилегија што може да се стави на ризик од страна на секоја евентуална целосна излез од унијата без депозит бонус кодови за мега 7 казино. "Нејзиното величество Владата На Гибралтар ќе продолжи да работи со Нејзиното величество Владата на велика БРИТАНИЈА за да се обезбеди најдобри можни исходот од тековните дискусии во очекување дека ќе има малку или нема промена на тековната аранжмани за оние кои живеат и работат во или патување до Гибралтар и сите индикации се дека тоа навистина ќе биде "бизнис како и обично"," читај изјавата од Isola. Isola дополнително изјави дека нацрт верзија на надлежност е Коцкање Акт Преглед, кој беше објавен претходно оваа година, останува во својата консултации фаза и ќе "дефинитивно се продолжи со и понатаму да се прошири", па како да се обезбеди територија е регулаторни, лиценцирање и на даночните режими "се остане фит за цел имајќи го предвид секој нов аранжмани што Гибралтар може да уживаат во иднина". "Додека оваа Влада и други, пак, сметаат дека престојуваат во Европската Унија е подобар избор за економски развој и раст, било движат подалеку од Европска Унија ќе обезбеди нови и различни можности за нашата економија и ние ќе обезбедиме овие се достапни за сите нашите трговски сектори и Гибралтар останува одлично место за да се лоцира бизнис," читај изјавата од Isola..