игра покер со вистински пари

се дијамантите сеуште се на располагање во казино heist

Во Elk Grove, Калифорнија, предложениот Индиски игри место е под тежок оган од почетокот.Сега, нова телевизиска реклама е создаден од страна на непрофитна група експлозија на проектот.Без цитирање на одржливи студии или прифатени статистика, јавното мислење за кампањата се наведува дека казино ќе донесе дрога, проституција, е отворена стечајна постапка, како и други прашања за заедницата доколку не е дозволено да биде создадена.Комерцијална е 30 секунди долго и емитуваше на KXTV-ABC 10 ова изминатиот викенд, според извештајот во Сакраменто Пчела.На лице место се појавува да биде спонзорирана од страна на Советот за Просперитет и Одговорност.Организацијата се чини дека имаат врски со две Сакраменто картичка клубови и нејзините регистриран агент беше зад потпис вози порано да се одржи на референдумот, избирачите на гласачките која ќе запре на Wilton Rancheria Индијански племиња од отворањето на $400 милиони казино.Регистриран агент за организација е Ashlee Тит, адвокат од Сакраменто област.Во ноември Тит поднесуваат потписи во обид да се види референдум создадени во име на Knighted Потфати ДОО.Компанијата обезбедува финансиски услуги на Среброто F Inc., компанија која поседува две картичка клубови во Сакраменто, според SacBee.Картичката соби вклучуваат Parkwest Казино Cordova и Parkwest Казино Lotus.Изјавата беше објавена вчера од страна на организација која рече дека тие се случува да се продолжи нивната борба против игри на проектот.Во соопштението на Сакраменто Пчела, групата рече дека граѓаните на Елен Grove се на јасни во врска со заштита на нивните семејства и на локалните бизниси од мега-казино предлог влијанија, имајќи го изрази своето мислење од интерес на градот за спроведување на тајни преговори со земјата програмери, игри компании и племенски интереси.Регионот Бизнис е група која има двострано со Wilton племе, кој се нарекува ад лицемерно и рече дека тоа беше очајнички обид за игри воспоставување да го нападне друга организација, велејќи игри е лоша.Огласот може да биде штетна за племето интересите како проектот ќе донесе за илјадници работни места, како и економска иднина за таа област.Казино не само што ќе донесат приходи на областа, но трговијата на мало центар е исто така изложени на ризик.Хауард Хјуз Корп, има планови да се развие центар во јужна областа на Елен Grove, но изјави дека за сообраќај за да се донесе на областа, игри местото е потребно.Градот изменет Хјуз,' развој на план за трговскиот центар во октомври за да се овозможи на корпорацијата да продаде дел од имотот на племето.Тоа остава проектот ранливи на противници се ниша на јавното мислење и остава судбината на казино во локалните гласачи и на советот на град рацете.Советот има способноста да го блокира казино проектот целосно или повик за избор.Одлука се очекува да биде направен овој месец. игра покер со вистински пари.