Harrahs казино канзас сити гордон ramsay

довер падови казино отворена сега

Калифорнија казина во сопственост на Мајчин Американски племиња се планира да се отвори своите игри простори во наредните недели, нешто Гувернерот Гевин Newsom (D) бара тие се одложи.Калифорнија е дом на племенски казина и комерцијални картичка клубови.Мајчин Американски капацитети не се бара да се придржуваат до државната наредби, како што се суверени влади работат на нивните федерално признат резервации.Сепак, сите затворени нивните казина, во обид да им помогне на забави се шири и содржат COVID-19 harrahs казино канзас сити гордон ramsay. Но, со игри на примарното економско мотор за мнозинството на Мајчин Американски влади, многу племиња се чешање да се отвори.Ве повикувам племенски владите да се преиспита и наместо тоа да се направи оние кои се заклучок врз основа на тоа како тие се усогласат со постојните локални јавни здравствени состојби и националната фаза на reopening," Newsom напиша во писмо до државата племиња.Еден Калифорнија племенски казино веќе ја повторил.Победа-Брегалница Resort & Casino во Северна Калифорнија град на Redding отклучен своите врати вчера и вели дека тоа ќе биде отворена 24/7 се движи напред.Бројни безбедносни мерки се во место на Победа-Брегалница, вклучително и намалени вработување и социјално дистанцирање протоколи.Маски се задолжителни за да влезат во објектот и алкохол не е доставена, но пушењето не е дозволено.Табела игра операции се поставени за да продолжи во среда.Калифорнија десетици картичка клубови ќе остане shuttered до државната власт дотации ги дозвола да се отвори.Значајни локации вклучуваат Велосипедот, Трговија, Hustler, и Хавајски Градини.Гувернерот вели дека тој не бара Калифорнија казина, за да се добијат државата овластување да се отвори, како што би значело државата пречекорување на своите законски овластувања.Наместо тоа, првиот рок Демократскиот гувернер вели дека, "во духот на владтелот-да-суверените ангажман, јас respectfully барање дека до опкружување или соседната локална надлежност има законски се обработуваат во Фаза 3, вашиот племенски казина остане затворена." Калифорнија во моментов е во Newsom е во Фаза 2 на reopening довер падови казино отворен денес. "Вирусот не познава судски граници, а тоа е во најдобар интерес на јавното здравје да се движи кон reopening во концерт," Newsom склучен.На гувернерот писмо доаѓа по Победа-Брегалница reopening, и неколку други племиња, се одлучува да го објави reopening планови.На Cahuilla Бенд на Индијанците и Soboba Бенд на Luiseno Индијанци – и двете се наоѓа во Реката Каунти источно од Лос Анџелес – велат тие ќе отвори своите казина Мај 27 довер падови казино во довер делавер. На Pechanga Luiseno Индијците планираат повторно да го отвори своите казино на 1 јуни довер падови казино отворена сега.
Се наоѓа надвор од Сан Диего, на Pechanga Одморалиште Казино е најголемиот игри место во државата, со повеќе од 5,000 слот машини и 150 табела игри.Калифорнија има 76,793 позитивни COVID-19 случаи, со болеста цитирана за 3,204 смртни случаи како да се заработи камења во казино во готвење треска. Newsom тој рече дека не може да "стресот доволно дека ризикот од COVID-19 пренос останува сериозна закана за Californians." Победа-Брегалница е само Калифорнија казино дека има продолжи со работа.На национално ниво, Америка Игри Асоцијација (АГА) вели дека постојат 55 игри својства врати отворени.Поголемиот дел од reopenings биле Мајчин Американски капацитети.Исклучок е во Deadwood, каде Јужна Дакота градската власт гласаа на 7 Мај да им овозможи на мали комерцијални казина во историскиот град за да продолжите бизнис. како да се заработи лесни пари во казино.