планет холивуд казино отворање датум

бесплатни соба моторни град казино

Конектикат е на две федерално признати племиња беа одобрени од страна на федералната влада да продолжи со плановите за изградба на off-резервација казино во Источна Виндзор.На Асошиетед Прес извештаи за заедничко вложување меѓу Mohegans и Mashantucket Pequot, MMCT, сега може да се движи напред со градежни планови за Племенски Правец на Казино.Казино е опишан како начин да се помогне во заштитата на работни места во постоечките југо-источна Конектикат казина Mohegan Сонцето и Foxwoods Одморалиште Казино.На MMCT потфат беше прв пат се објавуваат во 2014 година, со надеж да се отвори пред MGM Места Меѓународни започна својата Спрингфилд казино во август.Американското министерство за Внатрешни работи, сепак, одби да го потпише исклучување на договори побарано од 2017 правната држава.Мемо од американското министерство за Внатрешни работи вели дека неговиот Помошник Секретар на Индискиот Работи одобри измените и дополнувањата на два документи, вклучувајќи го и Mashantucket Pequot приходите споделување на договорот.Американското министерство за Внатрешни работи е бавно темпо при ракување племиња' планови е предмет на сојузниот етика истрага.Тоа е една од неколкуте постапка против поранешниот Секретар Рајан Zinke.Племиња и државата Конектикат имаат поднесено тужби против министерството за Внатрешни работи за несоодветни политички влијанија и притисоци, вклучувајќи од MGM Места.Двете MGM Летувалишта и Zinke негираат овие тврдења. планет холивуд казино отворање датум.