Cel mai пунџа римски е покер

казино во феникс аризона област

На Макао Здравство Биро, наводно, се поврзани три потврдени случаи на Legionnaires' болест на Parisian Macao.Се наоѓа во Cotai област на Макао, сопственик и оператор на Париз-тематските мега одморалиште, Песок Кина Ltd (HKSE: 1928 година), наводно ја потврдил да GGRAsia дека здравствените власти од специјалниот административен регион на нр Кина имаше контактирани тоа во однос на ова прашање.На Макао-базирани новинска агенција објави дека Песоци, рече во едно преку е-маил одговор дека тоа беше соработува целосно со бирото е истраги.Според новинска агенција, одговорот е наведено, "Како што во моментов нема други детали, ние не сме во позиција да се коментира понатаму во ова време." Во соопштението издадено од страна на Макао Здравство Биро за сабота, потврди дека три Хонг Конг мажите кои имале наводно остана во Parisian Macao беа дијагностицирани со болест предизвикана од legionella бактерии.На здравје бирото изјави дека според Parisian Macao хотелот евиденцијата и информациите добиени од властите во Хонг Конг, каде што на три мажи се третираат, на три, еден човек кој поминал една ноќ во казино се впуштат во декември 2016 година и неодамна, еден во јануари и другите во Март.Во текот на викендот, властите во Хонг Конг, рече дека еден од три инфицирани мажите веќе е пуштен од болница, сепак, останува во критична состојба, а третата е во сериозна состојба.Според соопштението, во прилог на Parisian Macao е цевка систем, Здравство Биро рече дека серија на инспекциите биле спроведени на базени, Џакузи, и фонтани на имот.Длабоко чистење на имотот цевка систем и сите негови Џакузи беше наредено од страна на здравјето на Бирото.Дополнително, како дел од испитувања, бирото изјави дека колекција на мостри од вода беа добиени од различни области на Parisian Macao со цел да се лоцира извор на инфекции.Тие резултати треба, според медиумите, се достапни во 10 дена.Во соопштението продолжува да се наведе дека работењето на базенот областа на имотот беа привремено суспендирана, така што тоа би можело да се дезинфицираат.Според новата агенција, немаше никакво споменување во порака од кога објекти може да се отвори за јавноста.Според Центрите за Контрола на Болести и Превенција (CDC), Legionnaires' болест е сериозен тип на пневмонија предизвикана од Legionella бактерии.Бактерија расте најдобрите во топла вода и може да стане здравствена грижа кога тоа расте и се шири во човек-направени вода системи, како што се големи водоводни системи, без надзор топли кади, климатизација единици за големи згради, украсни фонтани и вода карактеристики, и топла вода тенкови и грејачи.Болеста бара лекување со антибиотици и во повеќето случаи може да се третираат успешно.Компликации на Legionnaires' болест вклучуваат белодробна слабост, па дури и смрт.САД$2.7-милијарди 3,000-соба Parisian Macao започна во септември 2016 година, со 1,600 слот машини и 410 коцкање маси, и 3,000 луксузен хотел соби и апартмани. cel mai пунџа римски е покер.