Midnight star casino kevin costner

бесплатни нерешено покер не преземете

Неодамна, Cordish Компании, најави дека ќе започне изградба на она што ќе биде tallest зграда во Anne Arundel Каунти и најголема инвестиција во Мериленд во Живо!Казино, бидејќи таа се отвори во јуни 2012 година midnight star casino kevin costner.
Се очекува тврд натпревар од MGM е казино во Принц Џорџ Каунти, во обид да го задржат својот удел на пазарот на државата водечките казино оператор е инвестирање $200 милиони за да ги прошири своите операции.Мериленд Телевизија е експанзија планови вклучуваат додавање на 310 соби, 17-ката хотел, и конференциски центар, како и околу 1.500 седишта настан центар, ден spa, и нови јадење опции.Со ваков на хотелска кула закажани за оваа есен на недвижности, инвеститорот со седиште надвор од Балтимор се надева дека до крајот на 2017 на 350,000-квадратни метри resort hotel прилог на казино ќе биде завршен.Предвидување зголемен сообраќај, Cordish Глобалната Гејминг Група е претседател Роб Нортон, рече исто така, постојат планови за проширување на улиците околу трговскиот центар и со додавање на околу 1,000 паркинг простори.Според Балтимор Сонцето, Нортон рече, "Ние сме биле зборува за нашите клиенти за подолго време за погодности тие би сакале да имаат, и хотелот е секогаш на врвот на листата", рече тој midtown smoke shop & casino. "Ако тие се жители, тие се во потрага по staycation; ако се возите од два часа оддалеченост, тие се во потрага по место за престој за една ноќ и имаат неколку дена на забава." Norton рече дека тие се предвиди дека речиси 400 вработени ќе бидат додадени на околу 3,000 во моментов се вработени од страна на Мериленд во Живо еднаш на проектот е завршен.Додека казино, кој се наоѓа во Хановер, Мериленд во Arundel Мелници центар од произведува својот најблизок конкурент, на Потковица Казино Балтимор, од страна на повеќе од двојно, Мериленд Телевизија се соочува со нова конкуренција од MGM Места Меѓународниот е $1,3 милијарди MGM Националните Харбор.Се наоѓа на бреговите на Реката, Мериленд е шестата и последна игри место закажана за да го отворите пред година е крајот ќе го понуди Лас Вегас стил забава и ќе гледам да ги привлечат посетители од околните Вашингтон, D слободен змеј спин слот машина. и, Вирџинија.Сепак, мега-casino resort претставува најголема закана за Мериленд во Живо Казино.Се наоѓа во рамките на неколку милји од Балтимор-Вашингтон Меѓународниот Thurgood Маршал Аеродром, Мериленд Live е новиот хотел е внесување на растечкиот пазар, но казино службени лица не се очекува да биде во директна конкуренција со околните хотели како својот фокус ќе биде да им служи на казино е постоечки клиент база, според новинската агенција.Податоците од туристичката истражувањето фирма УЛ покажува дека, во споредба со минатата година Мај, оваа година соба резервации во хотелите се наоѓа во Anne Arundel Каунти се зголеми за 1,5%.Во врска со вести, наведувајќи дека три од своите поранешни вработени украл листи од 3.000 или повеќе високо-ролки кои припаѓаат на казино е играч награда систем и потоа предвидени тогаш да MGM, Мериленд во Живо Казино неодамна поднесе тужба против MGM Места Меѓународниот во федералниот суд во Балтимор. бесплатни нерешено покер не преземете.