локација на нови казино во morgantown pa

покер соби во близина на west palm beach

Игри регулатори во Холандија предупредуваат онлајн коцкање оператори во моментов се насочени кон холандски државјани дека партијата е завршена.Холандија планира да го лансира својот регулирани онлајн игри на пазарот на почетокот на 2015 година и Kansspelautoriteit (ака холандската Игри Орган) се подготвува да се откажат од чеканот на сајтови кои одбиваат да почека да дозволи се издадени локација на нови казино во morgantown pa. Kansspelautoriteit претседател Јан Suyver рече дека тоа е да се очекува да бидат доделени нови сили, со кои за борба против не-одобрени од операторите и тоа нема да се двоуми да го остварат овие овластувања кога се доделени.Ваквите овластувања можат да вклучуваат способноста да го блокира непослушен веб-сајтови на холандската граница и да издаде јавни предупредувања на холандски државјани за коцкање сајтови кои не ги почитуваат правилата.Преку границата во Белгија, игри регулатори се застапува за земјата на новата влада за екстра средновековниот тортура уреди со кои може да се предизвика дополнително агонија на неодобрени оператори.Белгискиот Игри Комисија (BGC) ја истакна итноста зад ова барање во отвореното писмо до членовите на Белгија е новоизбраниот коалиционата влада, истакнувајќи дека бројот на Белгискиот коцкари кои се пристапи онлајн обложување сајтови во првите пет месеци на годината беше речиси тројно на 211k кои би покровителство од земјата на тули и малтер казина во текот на истиот период.На BGC сака да се наметне дополнителни 'знаете вашиот клиент' барањата за коцкање сајтови на екранот од малолетнички коцкари, како и клиентите кои се занимаваат со отворена постапка за стечај и други должнички колекција прашања.На BGC, исто така, сака да донесе социјални игри под исти регулаторен надзор како свој вистински пари, коцкање колега.Конечно, BGC сака повеќе пари и персонал со кој да оди по оператори не поседуваат BGC-издава лиценца, како и оние предавничко Belgians кои се осмелуваат да се коцка со такви сајтови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre локација де voiture geant казино.