казино онлајн бесплатно среќа дама

кс казино канзас сити мисури

DLT Финансиски, а start-up со седиште во Лондон, се планира да се тркалаат фонд tracker таргетирање индекс на дигитална валута, вклучувајќи bitcoin, во надеж дека на изработка на виртуелни пари "привлечна за инвестиции на средства класа," Ројтерс пријавени.Индексот опфаќа 10 cryptocurrencies, според извештајот.Настрана од bitcoin, таму е исто така етер и Бран, дигитална валута за банка до банка плаќања.Компанијата планира да се користи на ладно складирање метод—во суштина преземање на податоци офлајн и чување во хард дискови—да се минимизира ризикот од хакове.Дејв Askey, ко-основачот на DLT Финансиски, рече дека целта е да се "премости јазот" меѓу blockchain технологија и "традиционалните институционални инвестиции заедница." "Во моментов тоа е навистина многу тешко да се инвестира во овие средства како прилично длабоко техничко знаење е потребно да се купи и да управуваат со нив.Ние сакаме да се донесе (ги) на пошироката заедница," Askey рече, според вести штекер казино онлајн бесплатно среќа дама. Bitcoin гледа успех во земји со фокус на финансиски содржини DLT Финансиски фонд tracker може да се најде влечење во Кенија и во други земји кои се направи обид да се притисни за финансиска инклузија.Според Finanser, кој го цитираше извештај од тинк-тенк Brookings Institute, голем број од земјите во развој за децата се релативно добри за финансиската инклузија, пред се, благодарение на бум во мобилни паметни уреди.Кенија, со својот висок степен на мобилен капацитет и опуштено регулаторната пејзаж, води на листата, проследено со Колумбија и Бразил.Уганда, Индија, Пакистан и Перу, исто така, посветени да им помогнам за финансиска инклузија.Па каде не bitcoin се вклопуваат во сите овие?Добро, bitcoin уште може да се смета лажат пазарот, но нема сомневање дека тоа обезбедува финансиска инклузија, како и.По сите, популарниот дигитални валута се користи за да се испрати пари во целиот свет веднаш, на ниската цена, и без потреба за трети лица проверки kbc покер 3 (pok3r) тастатура. Bitcoin е, исто така, се смета за безбеден рај средства, што го прави совршено средство во време на несигурни економски времиња—и за развиените и земјите во развој.Тековната bitcoin цена и трговија обем На цената продолжува својот постојан пораст, тргување од $626.02 во четвртокот со пазарот капа блиску до $9.82 милијарди и трговија обем на $16.92 милиони евра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre kazand истрча слот oyunlar.