Kazand истрча слот oyunlar

повеќето популарни онлајн казино во малезија

Северната Територија Трки Комисија (NTRC) има кажано сите bookmakers лиценцирана од страна на државата да "престане и да се воздржи" од нуди bitcoin обложување во Австралија.Предупредувањето доаѓа само неколку дена откако неодамна основани онлајн букмејкер Neds започна Австралија е првиот посветен bitcoin спортски обложувања платформа, што е дозволено bettors да се депонира, облог и се повлече во дигитални валута, иако тоа не нудат конверзија во хард валути kazand истрча слот oyunlar. Neds, како и повеќето лиценцирани комерцијални онлајн bookmakers во Австралискиот пазар, е регулирана во Северната Територија.Во петок, Neds извршен ДИРЕКТОР Павле Цреша, изјави Австралискиот Асошиетед Прес дека тој не бил свесен за било кој друг лиценциран оператор на пазарот нуди bitcoin обложување во Австралија преку посветена на платформа, иако некои прифатени cryptocurrencies за конверзија на редовните валути кс казино канзас сити мисури. "Тоа (bitcoin) е напредна решение, и да се гледаме себеси како технолошки момци, па се чини дека многу фитинг дека ние се интегрираат bitcoin или некои други cryptocurrencies во нашата платформа", рече тој повеќето популарни онлајн казино индија. "Многу луѓе може да биде не-софистицирани инвеститори кои имаат стекнато некои bitcoins во текот на последните возбуда и веројатно се прашувате што да направите со нив." Но NTRC одговор беше брза.Неколку часа по лансирањето, на следната е-адреса pinged во inboxes (примена) на сите NT licensees повеќето популарни онлајн казино во малезија.
"Претседателот на Дербито Комисија .. повеќето популарни онлајн казино ирска. е со намера да издаде формален communique до сите спортски bookmakers и обложување размена оператори лиценциран во NT ако во моментов transacting во cryptocurrency (на пример Bitcoin, Ethereum и слично), за нивните wagering операции веднаш да престане и да се воздржи." Neds' bitcoin платформа, Крипто.neds.com.ау, сега информира посетители тоа е "во моментов присутен во очекување на понатамошни инструкции од NT Трки Комисија." Додека онлајн коцкање индустрија беше рана adopter на blockchain технологија, својата навлегувањето е далеку помалку распространета во регулирани пазари.Во текот на последните неколку години, голема онлајн коцкање области како што се велика БРИТАНИЈА, the Isle of Man и Малта се санкционира употреба на bitcoin повлекувања и депозити.Но, онлајн обложување гиганти особено се подготвени да ги преземат скок.Тие може да бидат загрижени за вознемирувачка регулатори во други јурисдикции каде тие се, исто така, лиценциран – јурисдикции кои се земе dimmer поглед на cryptocurrency.Тие се, исто така, најверојатно, да биде загрижен за нестабилноста на bitcoin, и ризиците поврзани со преземање на валута чија вредност може да се намали или зголеми нагло во прашање на недели.Многу регулатори, во меѓувреме, остануваат загрижени за "полу-анонимни" природата на cryptocurrencies, и нивната можна употреба за перење на пари.Додека cryptocurrency трансакции се евидентирани во отворена дистрибуирани книга, која ги прави транспарентни и може да се следат, тоа е уште полесно да се создаде нов bitcoin адреса без вистински ID отколку што е да отворите сметка во банка. прирачник за храна слот брат mfc-j4510dw.