бесплатни слот машина stinkin богатите

она што е кралски натпревар во blackjack

Поддржувачи на предлог за 150 милиони долари во одморалиште казино за независен град Бристол во Заедницата на Вирџинија, изјави во четврток дека тоа би можело да има "трансформативна" ефект на државата во економијата, како и градот и регионот.Бристол, Вирџинија е близнак град Бристол, Тенеси, кој се наоѓа само низ државата линија.Според Бристол Хералд Курир...

масовен одморалиште предложени од страна долгогодишни Југозападниот Вирџинија бизнис лидери, Џим McGlothlin и Клајд Stacy, би се наоѓа на 49-акра сајт каде што поранешниот Бристол Мол сега седи празни по затворањето на август 31, 2017 бесплатни слот машина stinkin богатите. Да биде именуван за Бристол Одморалиште и Казино, околу 100,000 квадратни метри казино ќе биде сместен во рамките на shuttered на мало центар, најверојатно, во еден од трговскиот центар поранешниот водител на продавници, како што е поранешна Ј бесплатни слот машина сибирскиот невреме. Penney или Артикли локации.Проектот планови и размислувања: Таму би исто така, наводно биде еднаква количина на простор посветен на забава и семејна-пријателски атракции, 25,000 квадратни метри за спортско обложување, on-сајт хотел со помеѓу 600 и 1000 соби и 50 продавници и ресторани, во согласност со локалните радиодифузер, Вестите на Канал 11 бесплатни слот машина тексас чај.
Две илјади луѓе се очекува да бидат вработени во текот на првата година од работењето во одморалиштето казино.Тој број се очекува да се зголеми со нагоре од 5,200 во седум години. Stacy компанијата, Par Потфати ДОО финализиран неговото стекнување на Бристол Центар за $2.6 милиони на јуни 6, 2018 она што е кралски натпревар во blackjack. McGlothlin, кој е Претседател и Главен Извршен Директор за нафта и гас и развој на фирмата, Обединетите Компанија, и сопственик на Боби Плевел-дизајниран голф, Olde Фарма, рече... "Ова е лично за мене.Јас живеев и работев овде целиот мој живот.Сите во регионот, и целата држава, знае главните предизвици со кои се соочуваме, многу од кои се уникатни за Југозападниот Вирџинија.Од загубата на работни места, и ограничени можности за кариера, до опиоиди епидемија, овие предизвици се добро документирани.Овој проект е нашата шанса на "луна-shot'.Ние сакаме да им даде на локалните жители светла и безбедна иднина за многу генерации кои доаѓаат.Добро платени работни места се клучни за давање на луѓе причина да остане во регионот и, исто така, да се движиме тука.На крајот на денот, тоа е зошто јас го правам ова, да им помогне на луѓе, во ова место јас да се јавам дома, Југозапад Вирџинија." Исто така, коментирајќи го предлогот, Stacy рече.. она што е кралски натпревар во pai gow покер.

"Џим и јас сум бил благословен со успешна бизнис кариера тука во Југозападниот Вирџинија.Ние се стави дека успехот зад овој голем проект од корист за целиот регион, градење на Бристол Одморалиште и Казино тука во Бристол Мол.Што значи тоа во вистинска смисла е дека ние не се прашуваат за било која владина поддршка за овој проект.Нашиот план е да се изгради сите со приватни долари.Ова е нашата шанса да се обезбеди траен, значајна поддршка на една заедница која е поддржана ни за многу години." Можни удобности: Други погодности планирани за сопственост вклучуваат фитнес центар, внатрешен и надворешен базени, спа салон, апартмани, бутици, состанок и настан места, go-kart racing, семејството аркада, мини голф, дете waterpark, голф и безбол симулатори, музеј на локалната историја, виртуелна игри и повеќе. McGlothlin рече, "Не еден долар доаѓа од градот Бристол, државата Вирџинија или сојузната влада.Клајд и јас се случува да се стави сите пари за ова," според Бристол Хералд Курир.Додека годишните даночни приходи во Бристол, VA се очекува да биде $26.8 милиони после седум години, во Вирџинија, Генералното Собрание ќе треба да се легализира игри во заедницата.Заедно со соседните држави од Тенеси и Кентаки, Вирџинија не дозволува казино коцкање, тоа го прави, сепак, државно-кандидира на лотарија и им овозможува на off-песна обложување и коњски трки на четири локации, според Вирџинија Коњите Алијансата, како што е соопштено од страна на дневниот весник.Вирџинија, Западна Вирџинија и Северна Каролина сите им овозможи на казино коцкање, со најблиската казино наоѓа во Cherokee, Северна Каролина некои 130 милји далеку.Локалните одобрување: Пред барајќи од државата, пратениците да го поддршка за изменување и дополнување на законот на државата, McGlothlin и Stacy велат дека тие планираат да побарате поддршка од Градскиот Совет.Тие велат дека без поддршка од Бристол, не постои проект.
"Една од работите законодавците ние разговаравме ни кажаа — и тие се појавуваат да биде во корист — но сите тие велат дека тоа мора да се има локална поддршка.Ако немаме на локална поддршка, тоа нема да се случи", рече Stacy.Градскиот Совет на Бристол е, наводно, се очекува да се разгледа резолуцијата за поддршка за трговски центар, проектот на 11 септември..