дали имам коцкање проблем квиз

игра craps франција

Ако сакате да знаете некои од најдобрите Супер Боул кандидати за оваа сезона, сите што треба да направите е да ги погледнеме точка се шири за недела е Недела на 12 натпревари.Петте екипи кои се меѓу фаворитите за да победи на големи игра се наведени како 10-точка дома, креда или повисоки, вклучувајќи го New England Patriots (8-2) и Филаделфија Орли (9-1).Шансите учтивост на OddsShark.com На Patriots се најголемите фаворити за обложување одбор на -17 против Мајами Делфини (4-6), кои не се знае дали одбранбен Џеј Cutler ќе биде во можност да игра поради потрес на мозокот дали имам коцкање проблем квиз. Cutler лево по фрлање три interceptions во првата половина на минатата недела 30-20 загуба на Тампа Беј Buccaneers, и тој беше заменет од страна на Мет Мур.Линијата не се движи уште, но sportsbooks, најверојатно, ќе треба Мајами да се покријат голем број како тим не во 20-17 патот победа над Атланта Соколи како 14-точка кучиња во Недела 6 можам да се оданочуваат на казино добивки. На Орлите се хостинг Чикаго Мечки (3-7) рано во неделата, како и додека Питсбург Steelers преземе Green Bay Packers (5-5) во премиер-време matchup таа ноќ, со двете Пенсилванија тимови во моментов заседава како 14-точка омилени.Тоа ќе биде интересно да се види дали тоа копче со број доаѓа во игра во однос на почетокот на обложување, како секој од NFC Северна underdogs може да видите малку wagering во својата насока пред да функционирање.На Соколи (6-4) не помина особено добро како двојно-цифрен креда неодамна (види погоре), и тие ќе се борат на Тампа Беј Buccaneers (4-6) како 10-точка фаворити во NFC Јужна matchup на неделата.Атланта го испушти два од три директно до под дека сценарио, ќе 3-6-1 ATS во минатото 10 затворање на -10 или повисоко.На Соколи ќе се игра на краток недела по врвот на Сиетл Seahawks 34-31 во понеделникот Вечер Фудбал додека Buccaneers победи на Мајами зад одбранбен Рајан Фицпатрик.Тоа не би било чудно да видиме пари доаѓаат во Тампа поради Атланта е борби како голем фаворит заедно со фактот дека Bucs имаат освоено три од последните четири средби.На Канзас Сити Шефови (6-4) се петти двоцифрена дома омилени сега наспроти Бивол Записи (5-5), и тие ќе се обидат да се враќа во неделата по поразот од СУ како двојно-цифрен патот креда " Њујорк Гиганти минатата недела.Како Соколи, на Шефовите може да се види јавноста назад својот противник и да се вози овој број во еден цифри на играта ден.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дали имам коцкање проблем.