казино avenue de la отпор pau

залив среќа казино на езерото vermilion

Penn National Игри Inc., операторите на Tropicana на Лента и Хендерсон е М Одморалиште, објавено рекорд првиот квартал за парични текови четврток со приходи нивоа искачување кон пред-пандемија пати.Но Пен е преземање на бавна пристап кон прави зделки фокусирани на Лента со продажба на Tropicana да биде финализиран за почетокот на следната година.Праша во четврток заработувачка повик за Пен желба да бараат нови Лас Вегас сопственост, извршен ДИРЕКТОР Џеј Snowden рече дека нема брзање да се најде нов имот.

"Мислам дека Вегас Лента е голем пазар и мислам дека кога ќе се погледне на Пен приказна може да ви замислуваме по патот таму се еден вид на hub-and-spoke како што се однесува до нашиот долгогодишен мало стратегија, апсолутно," Snowden рече казино avenue de la отпор pau. "Тоа мора да биде на правото средства, правото место и тоа мора да се средства кои мислиме дека е претставник на некоја дестинација, така што ние сакаме да испрати луѓе да." Snowden призна некои борби Пен има со Tropicana во текот на годините. "Мислам дека ние всушност се изврши доста добро, но на крајот на денот треба да имаат имот кој е во одлична локација и тоа е конкурентна од простор гледна точка", рече тој. "Врз основа на сè што се случува, како компанија, тоа не е императив, тоа не е нешто што треба да се направи и ние имаме временска рамка поврзани со тоа." Сепак, тој рече дека компанијата ќе "апсолутно да се погледне на тие квалитетни средства за отуѓување во Вегас и со нашиот биланс на состојба и со нашата база на податоци, мислам дека се чувствуваат многу удобно правење инвестиции ако тоа е вистинската можност за нас." На Wyomissing, Пенсилванија-базирана компанија припише првата четвртина со успехот на своите основни бизнис "удирање на сите цилиндри" и проширување на својата Barstool Спортски iGaming и спортски wagering партнер проширување на две повеќе држави. "И покрај COVID поврзани со ограничувања и затворачите во јануари и тешките зимски временски услови во Јужна сегмент во февруари, визитација и должината на игра се продолжи понатаму низ сите доба сегменти на нашиот играч база на податоци," Snowden рече казино avenue de la отпор toulon. "Згора на тоа, видовме тома во месец Март, дека ние не се гледа од 2019." Пен пријавени нето-приходи од $90.9 милиони евра, 55 центи за споделување, на приходи од $1.275 милијарди долари за кварталот кој заврши 31 Март.

Тоа во споредба со нето загуба од $608.6 милиони $5.26 за споделување, на приходи од $1.116 милијарди евра за истиот квартал во 2020 година казино avenue de lattre де tassigny aix en прованса. Минатиот месец, Penn National-поврзани за недвижен имот инвестиции доверба Игри & Слободно Својства Inc.најави дека биле продадени на Tropicana да Промисла, Род Ајленд-врз основа на Bally е Корп за $308 милиони евра.Договорот се очекува да се затвори на почетокот на следната година.Џо Greff, игри аналитичар со Њујорк-врз основа на Ј залив среќа казино на езерото vermilion. Морган, рече Пен се движат нагоре како регионален игри врсници, и покрај делумна или целосна казино затворачите се случуваат во Пенсилванија, Илиноис и Ново Мексико за време на четвртина. "Исто така, слични на врсници, Пен укажа на тоа дека силата продолжи во април и Мај, со силна трошат-по-посета продолжува, но сега се соочува подобрување на визитација во однос на порано во пандемија, со враќање на важните 55-годишниот-плус демографските", рече тој во извештајот за инвеститорите.Пен Национална, со кои се тргува на берза Nasdaq, затворени $7.48, 8.2 проценти, во четврток до $83.93 споделување на јачина на звук за двапати дневно просек.По работното време, акциите се искачи 94 центи, на 1,1 проценти, на крајот на $84.85 за споделување..