како се слот машини програмиран

tulalip casino resort сиетл

Онлајн коцкање оператори во Бахамите почнаа врска исклучување на персоналот како владата не покажува знаци на budging на нејзините планови за драматично крстоносните игри даноци.Во средата, на Бахамите Трибјун се изјасниле дека локалната 'web shop' оператор Сигурни Победи имаше најави затворање на 11 на нејзиниот простор, кој нуди пристап до интернет лотарија и казино игри, преку компјутерските терминали.Со затворачи, кои ќе се случи на крајот на месецот, ќе резултира во околу 50 staffers губење на нивните работни места.Со Сигурни Победи го издаде изјава обвинуваат на затворачите на владата е неодамнешната одлука да драматично крстоносните игри даноци.Сигурен Победи рече дека неговата даночниот товар отишле до 82%, принудувајќи оператор за да се направат некои "основни бизнис одлуки кои се однесуваат на иднината на одржливост на нашето работење.Постојат седум лиценцирани web продавница оператори и Бахамите Игри Оператори Асоцијација (BGOA) предупреди дека на данок скокање може да резултира со затворање на речиси 200 продавници и околу 2,000 вработени отпуштања.Владата оправдано даночната крстоносните од страна на тврдејќи дека веб продавница сектор е правење непристојни профит, штета индустрија жестоко ги отфрла.Според Христијанската Капитал Советници студија подготвена за BGOA, Островот Среќа, најголемиот оператор, неодамна идентификувани 14 локации и 26 franchisees кои беа "маргинално вршење" и најверојатно ќе мора да го затворите според новиот данок.Дека споредува со 26% од своите продавници, а речиси половина од franchisees.ДВОЕН-ПОТОПУВАЊЕ НА КЛИЕНТИТЕ Тоа не е само интернет продавница оператори кои се хит во владата е новиот буџет.Веб продавница патрони сега ќе плаќаат 5% данок на нивните депозити и над-the-counter лотарија на продажбата, потег што на BGOA тврди дека ќе заработи владата на дополнителни $13.3 m до $20 милиони годишно.На BGOA понатаму тврди дека новиот 5% данок ќе предизвика корисниците да ги намалат нивните игри се трошат, што ќе резултира во 15-22% пад на оператор приходи, еднаква помеѓу $26m и 36m врз основа на сектор 2017 резултати.На BGOA е адвокат Вејн Munroe, рече минатата недела дека тој би бил упатен да се следи преку на групата е залог да се поднесе правен предизвик на даночната крстоносните како се слот машини програмиран. Munroe, исто така, ги осуди јавно коментари со Финансиски Секретар Marlon Џонсон, кој рече отпуштени web продавница персонал може да го најдете работа како "домаќинки" или "простор чистачите" на новиот Baha Март интегрирани одморалиште.ВЛАДАТА UNMOVED Џонсон не беше само владата слика кастинг сенка на web продавница индустрија.Минатата недела, Туризам Министерот Dinoisio D'Aguilar flatly разрешен предлози дека новиот данок би довело до продавница затворачи, но призна дека операторите "може да треба да се прилагоди на вашиот бизнис" да се прилагодат.Државата Правни Работи Министерот Elsworth Џонсон тврди дека даночниот скокање беа потребни за да се надомести штетата која е коцкање причини за општеството tulalip casino resort соба цени.

D'Aguilar одекнуваше овој поглед, набљудува дека "сите гревови се оданочуваат во голема мера." Некои web продавница оператори имаше предупреди дека новиот данок би едноставно да ја намали големината на лиценциран индустрија додека забрзување на развојот на подземно, нелиценциран и целосно untaxed индустрија.На ова, јавниот Обвинител Карл Bethel предупреди дека ако оператори "одат под земја, тие ќе се откопани," додавајќи дека владата имаше "целиот арсенал на овластувања .. tulalip казино награди клуб промоции. да се справи со лица кои одлучуваат дека тие сакаат да го кршат законот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre tulalip casino resort сиетл.