е ридови казино отворен денес

преземете aplikasi x-pro бустер слот за онлајн

Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) заокружен гледа Шон Jazayeri премин off 'мора да победи WSOPC златен прстен' од неговиот кофа листа; Тим Кембел победа на неговиот втор прстен на годината, како и Valentin Vornicu победа прстен број четири.На smattering на веста од WSOPC настани во Harrah ' s во Филаделфија и на Поднесување на Казино во Црниот Јастреб, Колорадо.Прво, тоа е, честитки до Valentin Vornicu, кои и покрај тоа што на дел-време играч кој само игра околу пет WSOPC настани годишно, стана 13-ти играч да се победи четири WSOPC златни прстени по победата во Црниот Јастреб е ридови казино отворен денес. Vornicu на врвот на 145 играч на теренот во само вториот случај на серијата, за да направите $20,299 првата награда, во $580 No-Limit Hold ' em (NLHE) настан.Кога тој не е создавање WSOPC историја, Vornicu може да се најде настава математика за децата во Сан Диего, вклучувајќи летниот камп за деца кои сакаат да учествуваат во Обединува Држави Математичка Олимпијада. Vornicu има постигнато девет WSOPC конечните табели во својата кариера, и рече на WSOP службени лица дека тој е вклучен во сите-во рака во првата страна на секој еден од оние конечните табели преземете aplikasi texas holdem poker онлајн. Jazayeri Постигнува Уште една Кофа Листа Цел Свет Покер Турнеја (WPT) Шампионите Клуб член, Шон Jazayeri, има надминато уште еден предмет од неговата кофа листа по постигнување на победа во финалниот настан на WSOPC серија во Harrah ' s Philadelphia.Тоа не беше најголемиот настан Jazayeri некогаш играле на, но никој од кои ќе важно за еден човек, кој само сака неговото играње покер преземете aplikasi qq покер на интернет. Jazayeri освои Настан #12 Турбо NLHE настан за $8,370 по врвот на полето на 93 играчи. "Добивање на прстен е на мојот кофа листа и сега можам да премине тоа оф", изјави Шон Jazayeri по освојувањето на овој настан, и $8,370. "Да се има прстен е на чест.Јас се чувствувам gratified да имаат освоено тоа." Тим Кембел Зема Прстенот No. 2 Тим Кембел има собрал своите вториот WSOPC прстен, и најголемиот резултат на неговата кариера, по врвот Настан #4 $365 NLHE на Црниот Јастреб, Колорадо.Кембел преживеале поле на 212-членки да се земе дома на првата награда од $15,900, по освојувањето на својот прв златен прстен порано оваа сезона со победа во Harrah ' s Rincon во Сан Диего.Победата ја зема неговата вкупно живеат турнир заработка само под $100,000, и гаранции него место во WSOP Националните Првенства во Bally е.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre преземете aplikasi x-pro бустер слот за онлајн.