настаните на реката кри казино едмонтон

како да се намали слот во лим

Чешката Република има најголем број на барови и со коцкање лиценци по глава на жител во светот.Но со само под 60,000 коцкање машини во работа во рамките на своите граници, чешката влада се бара да се заостри контролата на индустријата за игри.Неодамна, чешкиот Заменик-Министер за Финансии Андреј Zavodsky откри во интервју за Блумберг дека неговата канцеларија е во процес на подготовка на новата коцкање сметка што ќе им овозможи на онлајн игри за сите оператори во чешката Република.Звучи како добар план, нели?Но, има една фати.Предлог-законот ќе им овозможи на онлајн коцкање, но ќе ги зголеми даноците за казино оператори кои на крајот одлучи да се нудат онлајн игри на услуги.Како што стои сега, чешката влада собира околу $400 милиони во даноци од индустријата за игри на годината.Но, Заменик Министер за Финансии Андреј Zavodsky, исто така, истакна дека трошоците поврзани со индустријата за игри се најмалку четири пати поголема во однос на даночните приходи, односно предлог за зголемување на даночните стапки за коцкање оператори "Ние треба да се создаде средина која ќе ни овозможи да се справи со хардкор игри како слотови или на маса игри," Zavodsky изјави Блумберг.Посебни стапки на данокот на добивка ќе се применува за различни видови на игри за да се зголеми актуелниот земе од околу 8 милијарди koruna (прибл настаните на реката кри казино едмонтон. $400 милиони евра) во гејминг индустријата даночните приходи на годишно ниво.Треба да законот помине, а 2016 година временската рамка за неговото спроведување се очекува, давајќи казино оператори доволно време да тежат на добрите и лошите страни на нудење онлајн коцкање во земјата.Казина и слот оператори ќе добијат на кратки крајот на стап, како што стои да се соочи со повисоки даночни стапки, додека лотарија компании ќе се во корист на се оданочуваат помалку, или барем помал од 20 проценти оператори во моментов плаќаат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre настаните на реки казино schenectady.