шри ланка казино отворен денес

најдобрите казино исплати во луизијана

Во јуни 2017, Хонг Конг-врз основа на Aquis Забава поднесе redevelopment предлог за својата Canberra казино.Компанијата вети дека ќе инвестира US$256 милиони евра за надградба на казино, и се предвидени планови за шест-ѕвезда вила сместување, седум нови ресторани, пет-ѕвезда хотел, ноќен клуб, еден ден spa и трговски центар.Проектот беше lauded од страна на многу, со Aquis ветува дека ќе се привлечат дополнителен 750,000 посетители годишно за регионот.Австралиската регулатори се согласи на проектот, а потоа чудна работа се случи шри ланка казино отворен денес. Aquis отиде молчи шри ланка казино отворање датум. Aquis купи казино во 2014 година, означувајќи го својот поведување во Австралиската коцкање пазарот.Тоа се надеваше, за да на крајот започне друг казино, поголем проект кој ќе биде изграден во Квинсленд.Таа потоа пријде на Територијата на Австралискиот главен Град (АКТ) во 2015 година да теренот својата експанзија на идеи за Canberra сопственост, и предложи дека 500 покер машини биде инсталиран.По многу расправи, проширување на проектот беше одобрен, но ДЕЈСТВУВА само ќе им овозможи на 200 покер машини.Покер машини ќе треба да бидат заклучени надолу до$2 по спин, и коцкари ќе треба да го објави пред нивната игра и колку тие ќе бидат коцкање.Вести сигурно не седат премногу добро со Aquis, кој имаше очигледно е броење на покер машини за генерирање на приходи кои би се плати за проширување.Сега, откако нема нови случувања на проект од јуни минатата година е зелено светло, законот е на почетокот да се стави притисок на Aquis, кажува казино дека таа има еден месец за да се финализира со својата експанзија на предлог на Canberra Пати до сега верверички исчезна ореви слот машина.

Aquis сега има до 14 Мај да се покаже одреден напредок кон казино е реновирање.Игри Министерот Гордон Ramsay беше цитиран од страна на вести штекер, велејќи законот нели доби "критични информации потребни за процесот да се движи напред." За својот дел, на Aquis портпарол рече дека тоа беше уште со оглед на redevelopment, но не се осврнам.Казино Canberra беше првиот проект за Aquis.Сепак, тоа има помалку од 30 дена да се направи застанат, или на компанијата казино иднина многу добро може да биде во опасност.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобрите казино исплати во луизијана.