како можам да го купат акции казино

она што е жлеб широк приемник

MGM Места Меѓународниот е eyeing најголемите светски риба на пазарот како потенцијално место за својот предлог Јапонски казино комплекс.Извори запознаени со компанијата планира Блумберг изјави дека MGM извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Murren посети Токио е Tsukiji пазарот, извидување на 231,000-метар квадратен парцела на земјиште што би можеле да станат достапни откако продавачите се преселат на рекултивираните земја во Токискиот Залив од почетокот на 2016 година како можам да го купат акции казино.

Речиси 80-годишниот Tsukiji риба на пазарот останува популарна туристичка дестинација, која привлекува 42,000 посетители дневно и Токио владата одлучи да се пресели на риба на пазарот да се повеќе модерни и помалку-тесна област само четири километри далеку.Откако потег е завршен, Tsukiji земјиште да може да се продадат, отворање на можноста за казино оператор како MGM да го купат за своите casino resort предлог.Тоа е идеално место за казино.Тоа е блиску до Shidome облакодер област и Ginza—трговски енклава познат по своите луксузни продавници на мало.Тоа е исто така во близина многу од Токио е воз линии и Хама Rikyu Парк, еден од градот најпосетуваните традиционалните градини она што е слотот за заварување. MGM Места ќе мора да плаќаат премија за да купи земјиште.Еден квадратен метар од земјата трошоци JPY1.39 милиони ($13,548), малку повисока од JPY 956K/sq.метар во Odaiba—друга омилена место меѓу казино оператори.Џеј Defibaugh, аналитичар на Хонг-Конг-врз основа на брокерска куќа CLSA, изјави Блумберг дека локацијата го оправдува стрмни цена на својата земја она што е слот врвот voile. "Додека земјиште трошоци ќе бидат повисоки, Tsukiji ветува поголема посетител броеви поради нејзината достапност од страна на транзит и близината до други туристички привлекува," Defibaugh рече. "Tsukiji, во однос на пристапноста, е речиси незаменлива во Токио.Дури и со повисоки трошоци, казино оператори ќе се најде на сајтот многу привлечен," додаде тој.Лас Вегас-врз основа казино оператор нели официјално ја објави својата намера да конкурираат за Tsujiki земјиште.Сите овие планови се уште се потенцијални за Исхрана полагање на Интегриран Летувалишта (IR) Унапредување Сметка.Во случај на сметка поминува и е донесен во законот, партнер на една од Јапонија најголемите закон фирми верува дека таму ќе има два-чекор процес на селекција за да се утврди кој оператор добива казино лиценца во земјата. Masayuki Fukuda, партнер на Nagashima Ohno & Tsunematsu, неодамна поднесе хартија на Меѓународните Финансиски Law Review, каде што тој зборува за два-чекор процес на селекција, почнувајќи со Јапонската влада изборот на казино сајт од сите окрузи и општини кои имаат зачекори напред како кандидати.Тоа не е јасно дали еден министер или министерство ќе имаат моќ да го направи тој избор, но Fukuda верува дека Премиерот Shinzo Abe ќе го имаат последниот збор за тоа прашање.Еднаш еден сајт (или сајтови) е идентификувано, нејзините општински тело ќе биде задолжен за избирање на казино оператор.Системот е слична на две нивоа лиценцирање рамка што се користи во велика БРИТАНИЈА под велика БРИТАНИЈА Коцкање Дело 2005 година она што е жлеб широк приемник. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.