Utz покер микс 23 оз барел

се слот машини регулирани во aruba

Кулинарски Унија достигна нов петгодишен договори со MGM Летувалишта и Цезар Забава, двете компании кои го претставуваат најголемиот дел од 50,000 работници кои биле опасни по штрајкот.Преговорите се продолжи со 15 казино својства на Лента и центарот на Лас Вегас.Унија лидери велат дека во тек на разговорите ќе се фокусира на истите услови постигне со MGM и Цезар. "Договорите .. utz покер микс 23 оз барел.
имаат историски јазик во однос на имиграцијата, технологија и автоматизација и безбедноста, од сексуално малтретирање јазик за безбедноста на копчиња," сојузот spokeswoman Витанија, Кан изјави Асошиетед Прес утопија казино човек од челик. "Ние секогаш имаме еден стандард за нашите договори, и ние се случува да се преговара дека еден стандард со другите својства." MGM и Цезар сметка за 26,000 од околу 50,000 унија членови кои овластено лице треба да се занимава не се постигне согласност од страна на нивните јуни 1 истекот.Унија преговарачи мора да се уште се дојде до нови договори со Четири годишни времиња, SLS, Stratosphere, Treasure Island, Tropicana, и Westgate.Во центарот на градот својства каде што условите остануваат нерешени вклучуваат Binion е, Fremont, Главната Улица, Четири Квинс, Златна Порта, Златна Грутка, D, Центарот Голема, Плаза, и Ел Cortez.Кулинарски Унија службени лица го пофали договорот постигнат со MGM и Цезар.Казино компании, исто така, изрази воодушевување во текот на преговарање резултати.Настрана од зголемен надомест за лепење поени за унијата е зајакнување на мерките за борба против сексуалната злоупотреба и да се подобри на работното место за безбедност. "Овој договор вклучува најсилните и најсеопфатна имиграција, сексуално малтретирање и безбедноста јазик во историјата на било унија во сад," Кулинарски Унија Секретар-Благајник Geoconda Arguello-Kline мислење на Лас Вегас Преглед-Весник.Но спецификите не биле откриени.Унијата рече дека е надвор од почит за членовите кои не сте имале шанса да ги видиш јазик.Како за надомест на штета, унијата е во потрага по четири проценти плати и бенефиции се зголеми. MGM и Цезар имал наводно се спротивстави на 2.7 проценти.На АП извештаи дека просечната унија работник повлекува во $23 час на плати и бенефиции, која вклучува премија-бесплатна здравствена заштита, пензиско и 401(к) пензионирање план.Иако закана од Лас Вегас штрајк 50,000 работници силна во 34 казина е ништо да се земе лесно, набљудувачите чувствува шансите на walkout беа долго.Унија службени лица призна тоа беше "последна шанса", како штрајк боли не само на казина, но работниците кои го пропушти шансата за изгубена плата комунални систем мо слотови поделба 2. Westgate housekeep Elvia Espinoza вели таа живее исплата на плата, и затоа не може да си дозволи да земе денови на штрајк. "Јас сум загрижен ние немаме договор, и да има штрајк.Јас не сакам тоа," Espinoza кажано CBS 8 Вести. "Но во исто време, јас сум подготвен да го направи она што јас треба да го направам." Нема штрајк е планирано во тоа време, како и договори да се продолжи со 15 останатите казина се слот машини регулирани во aruba.
Arguello-Kline вели дека тоа може да потрае некое време да се финализира услови, како и преговорите мора да се држат индивидуално на секое казино компанија.Бојд Игри и TLC Претпријатијата се само оператори кои поседуваат повеќе од една од останатите казина се заканија со штрајк.Бојд е сопственик Fremont и Главната Улица, додека TLC е матична компанија да Binion и Четири Квинс. се слот машини лажирани во казина.