Jogar poker online gratis com amigos

onde jogar покер на интернет гратис

"Лично, имам две менталитети," вели Коди jogar poker online gratis com amigos. "Турнир во покер го прави неверојатно тешко да се имаат во односот со некого, особено ако тие не се разбере покер.Ако сте далеку многу ти живееш чудно, неконвенционален начин на живот, бие од град до град и ми се допаѓа, но тоа е тешко да се одржи врската." Така, новите бран на новиот бран или да заврши во готовина игри на Макао или гледате X-Фактор, а нивните другата половина имаше дете виси надвор едни на градите.Но, тие не се сите заврши како што.Крис Moorman се уште е човекот.И таму, како седи пред мене е Џејк fricking Коди.На бизнис.Па зошто да не го гледаме него, Moorman и ко., приклучи сака на Стивен Chidwick и Чарли Carrel во високото ешалон на играта? "Тоа не е само за покер.Тоа е многу работа добивање на пари на овие места," Коди ми кажува jogar poker online e ganhar dinheiro. "Јас би рекол најдобрите Британски играчи се само малку како професионалец како Германците, но постојат повеќе од нив, кои се потпреме на другата страна.Тоа е причината зошто толку многу се паднати од страна на патот во последниве години jogar poker online gratis dinheiro ficticio. "Играчите се продава акција или се поддржани, и, на некој начин, тоа проекти слика која не е целосно точно на она што удели што се игра за.Решив против играње, бидејќи имам ќерка.Сакав да solidify мојот bankroll за нејзината иднина.Не сакав да се игра прилично висока варијанса настан против најдобрите играчи во светот.Моето его сака да ме да се игра, но јас сум среќен и доволно сигурни дека не треба да го направи тоа.Исто така, јас сум играл толку многу во Макао, мојот општ преглед за тоа кои се најдобрите играчи се многу различни од она што јавноста верува.Јас би рекол дека е потешко да се оди на Макао и да победи.Постојат голем број на млади руски покер играчи таму; некои француски момци се навистина добри.Постојат голем број на Европејци и не многу Американци.Можеби ќе беше поинаква ако сè уште бев 20-годишниот Џејк?" Земајќи gander на Коди е Hendon Моб, можете да видите дека $10k настани се таванот.Нешто повисок е необично.И не добиете повеќе необични од $25k PokerStars Играчот No-Limit Hold ' em Првенство.Ќе Коди се игра? "Јас сум прилично nitty со ништо повисоко од $10k, но дека еден snib," вели Коди onde jogar покер на интернет гратис.
"Јас апсолутно сакам тоа", вели Коди со голема насмевка на лицето.Тоа е истиот одговор тој е ми даде десет години.Тоа е rote?Тоа е планиран?Или тоа е вистината?Животот е добар.Јас верувам дека, Џејк.Јас навистина не го направи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. "Јас сум комплетен работа на владата менталитет каде што јас сум целосно посветен.Тогаш јас имам една страна каде што сакате да ги видите моите пријатели и да се смеат.Можеби во минатото, Британскиот играчи не се потпреме повеќе кон имаат смеа, но тоа е дел од нашата култура. Ли Дејви седнува со Џејк Коди да се зборува за минатото, сегашноста и иднината на Британски покер вклучувајќи ги погледнете во Британскиот интерес во Макао, зошто таму не се повеќе на врвот Британскиот талент играње во Високиот Roller MTTs и повеќе една рака разбојник покер машина.