игра гувернерот на покер 4 за слободни

малициозни cookie monster рулет јс

Јоанис Triantafyllakis тврди дека првата награда на Еврото 209,500 по две-начин да се исецка и Покрај присуството на четири врвот Ирските играчи на конечната табела на Paddy Power Ирски Покер Отворени во текот на викендот, тоа е грчки играч Јоанис Triantafyllakis, кој го презеде првото место му оддава почест по тешка главите нагоре со локалните играч Кевин Killeen во која беа вклучени две начин сплит договор.Грчката про зеде дома Евра 209,500 и специјален сателит Единствениот Преживеан бонус од 50,000 Евра за се крајните онлајн бараж од Paddy Power, додека Killeen тврдеше дека добро заработил Евра 192,500.Над 300 hopefuls се регистрираа за 3,500 Евра купи-во главниот настан, и по три дена конечната табела формирана на чело со чип лидер и Ирски покер легенда Donnacha О'Dea; седи околу масата беа Killeen и Triantafyllakis, заедно со Declan Connolly, Американскиот играч Михаил Ванг, Fergal Cawley, Baard Dahl од Норвешка и германски про Андреас Gann.О'Dea не беше во состојба да го одржи својот доведе и беше елиминиран во петтата, а на главите нагоре беше одлучено кога Connolly беше комплет надвор на трети за Евро 111,750, оставајќи Killeen и Triantafyllakis да се борат надвор за главната награда.Двајца играчи работел на исецка договор дека на крајот даде Евра 209,500 да Triantafyllakis и Евро 192,500 да Killeen наместо на Еврото 250,000 првата награда и Евро 152,000 тркач до плати-денови на оригиналниот распоред.Фатат за бизнис, со грчки играч во водство, две предвидени некои забавни покер за само во текот на еден час пред Triantafyllakis беше во можност да се елиминира неговиот последен противник и тврдат дека на главната награда.Други плаќаат-испис беа:Declan Connolly Евра 111,750Михаил Ванг Евра 82,750Donnacha О'Dea Евра 61,850Fergal Cawley Евра 46,500Baard Dahl Евра 35,250Андреас Gann Евра 26,750 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година игра гувернерот на покер 4 за слободни. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] malina казино без депозит бонус.