прекрасен г-ѓа maisel susie коцкање

зошто коцкање е добра за вас

Penn National Игри е наводно readying обид да работат на нови казино во областа тие се обиделе да ги спречат проширувањето земање место.Вашингтон Пост извештаи на фирмата се во потрага на изградба на нова казино во Принц Џорџ Каунти, Мериленд, со вести доаѓаат само недели откако беше откриено тие трошат $40million да се обиде и да се запре изградбата случува прекрасен г-ѓа maisel susie коцкање.

Penn National Игри портпаролот Карен Bailey и рекол на објавување тие беа "со оглед на тоа", а тоа е колку што таа ќе се осврнам.Пен очигледно уживаше во конкуренција со MGM Места Меѓународни текот Прашање 7 толку многу што тие се подготвени да ограби повеќе Wonga на казино таму.Во текот во Невада, Совршенство Забава најави тоа е стекнување ривал Ameristar Казина за $869million.Договорот претставува цена на $26.50 за споделување и веќе се едногласно одобрени од страна на двете фирмата соодветните одбори на директори.Врв извршен ДИРЕКТОР Ентони Sanfilippo изјави: "Ние веруваме дека трансакција претставува уникатно атрактивна можност за Совршенство и нејзините акционери со оглед на значително подобрување на географски и оперативни диверзификација на комбинирана портфолија." Тој додаде дека тие се надеваат дека новите спојување "ќе се прошири достигне и генерирање на петлите" што ќе резултира од зголемување на големината на фирмата.Прогнозата е дека ќе испорача околу $40million во синергии на годишно ниво, а тоа значи Врв сега ќе сопствени својства во Мисури, Ајова, Колорадо, Мисисипи, и Индијана како и сегашната имот на казина.Договорот се очекува да се оди преку Q3 2013 чудо слот машина за продажба. Аналитичарите се реагираше добро, со Стивен Wieczynski на Stifel Nicolaus Пазари на Капитал кажувам Лас Вегас Преглед-Списание: "Со регионалната игри пазари доаѓаат под притисок дадени дополнителни конкуренција, заедно со бројот на коцкари во U чудо крајната алијансата 3 четвртиот iso 8 слот. опаѓа, ние веруваме дека тоа го прави вкупно смисла за одредени регионални игри оператори да се здружи со цел да се елиминира дуплираат трошоците, особено на промотивни и маркетинг страна." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre зошто коцкање е добра за вас.