Malik bentalha казино barriere toulouse

џекпот партија казино high roller слотови

Бруто игри приходи (GGR) во Макао покажа знаци на подобрување во септември, но ЈП Морган вели дека тоа ќе биде 2022 пред оние личности се врати да се пред-coronavirus издигнувања.Дека outlook занимава удар на тезата дека најголемиот светски казино центар може, со помош на затворен-до побарувачката и COVID-19 вакцина, се враќа во сериозно во 2021 malik bentalha казино barriere toulouse. GGR броеви во специјалниот административен регион (SAR) се во средината на шест-месечно редеа од година-over-година, се намалува од најмалку 90%.Во крајот на август, провинцијата Guangdong рестартира издавање на индивидуални посети шема (IVS) туристички визи, со остатокот од Кина следниве одговараат на Септември малициозни cookie monster рулет јс. 23, складирање се надева дека затворен-до побарувачката ќе го следат, со прилив на коцкари да Макао.Сепак, долги одобрување пати за оние дозволи и Пекинг стегање надолу за прекуграничен трансфер на пари е попречува казино центар е раст напори.Ние бевме премногу се надева на изгледите на затворен-до побарувачката, кои што мислевме дека ќе ги надминуваат nuisances поврзани со патување аранжман за Макао и построги капитал контрола", рече ЈП Морган аналитичарите.Повикувајќи се на националните безбедносни грижи, Кинеските власти се што го прави потешко за ВИП коцкари да се движат пари во junket сметки, што Macau е во близина на рок за обновување на повеќе зависи од масата на пазарот на играчи кои трошат помалку.Со високо-ниво коцкари престојуваат надвор за сега, се прават напори за подмладување GGR се hamstrung, со најновите податоци поени се потврдува како многу.На приходи за неодамна склучените Златна Недела фестивал slumped 76 проценти од година-over-година, растрчани се надева дека празник би можел да ја постави основата за четвртиот квартал се враќа во Макао.За коцкари и concessionaires, Пекинг е crackdown на прекуграничната пари текови е еден маѓепсан круг.Играчите се влече милијарди долари од junket сметки, ги принудува фирмите да yank депозити се одржа во игри простор.За возврат, операторите се наметнување на капи на парични чип повлекувања.Голем дел од проблемот се врти околу Хонг Конг.Дека SAR служи не само како главна патна артерија за Макао, но витална автопат за капитални се движат надвор Кина и на игри енклава.Аналитичарите велат дека најголемиот дел од паричните средства се повлечени од junket сметки се деноминирани во Хонг Конг долари.Дека SAR сметки за околу 15 проценти од Макао GGR.Правење работи полошо е тоа што Хонг Конг уште наметнува 14-ден карантин политика на патници кои пристигнуваат од Макао, значително намалување на меката да го напушти тој регион да одат во казино центар џекпот партија казино слободен врти.
"Ние мислиме дека Хонг Конг важноста лежи во нејзината позиција како авенија за капитални текови, каде доста голем дел од ликвидноста оди преку Хонг Конг во Macau", рече ЈП Морган.Иако Златното Недела е завршена, Макао не е лишена од catalysts тоа може да доведе до близина на рок GGR подобрувања.Некои аналитичари се шпекулира Пекинг ќе видите негативното влијание на трансфер на пари политика на игри центар за економски обнова и потенцијално се земе помек став.Дополнително, постои надеж дека ако поранешниот Заменик-Претседател Џо Бајден победи на Белата Куќа, неговата администрација е веројатно понизок тон кон Кина ќе ја намали геополитички тензии помеѓу светот двете најголеми економии, потенцијално hastening на Макао обновување. џекпот партија казино high roller слотови.