каде доаѓа терминот покер лице доаѓаат од

среќа 7

eSports онлајн обложување оператор Unikrn има bolstered својата земја-базирани присуство од страна на стекнување на казино eSports турнир олеснувач LEET.Во средата, Unikrn извршен ДИРЕКТОР Rahul Sood најави дека неговата компанија и LEET дојде до условите на договорот што ќе го видите двајца членови на млада Невада eSports Алијансата се приклучат на силите.Однос на трансакцијата не беа обелоденети, но се справи драстично ќе се зголеми Сиетл-базирани Unikrn профил на Лас Вегас тули и малтер казина каде доаѓа терминот покер лице доаѓаат од. Unikrn има изградено име за себе нудат вистински пари онлајн eSports обложување во велика БРИТАНИЈА и Австралија (и слободен-играј обложување во помалку прогресивна јурисдикции), додека Leet обезбедува земјиште базирани на места со сите алатки тие бараат да се спроведе во куќата eSports турнири на своите простории онлајн казино па слободни бонус без депозит. Leet почна организирање eSports турнири од посветена салон во MGM Места' во Центарот на градот Гранд Казино во Лас Вегас во текот на една година пред.Центарот на градот Гранд беше, исто така, каде Вилијам Хил НИ стана првиот НАС sportsbook за законски да се земе wagers на eSports настан минатиот ноември онлајн казино оператор. Unikrn е Sood рече градење на Лас Вегас присуство беше "исклучително важно" за неговата компанија и на тој начин на формирање на Unikrn Вегас преку стекнување на LEET "само направи смисла." Sood рече тој очекува LEET да ви помогне "да се забрза нашето работење како најдобрите светски букмејкер за eSports." LEET ко-основач/извршниот ДИРЕКТОР на Кингсли Едвардс рече дека неговата компанија е казино настани бизнис мораше да ужива во здрав раст во 2016 година и "бесплатен пакет на eSports производи, заедница стигне и талентиран тим" на LEET и Unikrn е добро позициониран за да се обезбеди земјиште базирани на казина во Вегас и пошироко со "модерна стратегија за да се вклучат младите луѓе." Едвардс и LEET ко-основач Carson Knuth ќе наводно се наоѓаат на пост-стекнување среќа 7. LEET, чиј слоган е "Убие вашите пријатели и да ги преземат нивните пари," исто така има долга историја на нудење Bitcoin-базирани онлајн eSports турнири, и на своето и во партнерство со други стартап.Компанијата, исто така, обезбедува Leet Бинго интерактивни производ за eSports гледачите, како и во собата игри имот за казино гости.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн казино oyunlar nas l oynan р.